8. märts 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Raamatupidaja teejuht tarkvaramaailma

Millise tarvkara kasuks otsustada?
Foto: https://pixabay.com
Tänu erinevatele tarkvaraprogrammidele on aruannete tegemine ja palkade arvestamine muutunud raamatupidajatele aina läbipaistvamaks, lihtsamaks ja mobiilsemaks. Kuidas aga leida endale kõige sobilikum tarkvara? Raamatupidaja.ee tutvustab järgmiste nädalate jooksul levinumaid majandustarkvarasid, nende funktsionaalsust ja kasutajasõbralikkust. Tooted on reastatud tähestikulises järjekorras.

AccountStudio

13 aastat turul olnud AccountStudio raamatupidamistarkvara kasutavad ligi 400 aktiivset klienti. Tarkvaral on teiste programmidega võrreldes on oluliselt rohkem võimalusi, mis raamatupidaja tööd lihtsustavad ja kiirendavad. Raamatupidamistarkvara on üles ehitatud nii, et kõik detailid perfektselt omavahel sobituksid, moodustades stabiilse terviku. Koosnedes erimoodulitest, on seda võimalik kohandada erineva suuruse ja vajadustega klientidele.

AccountStudio tarkvara 2016. aasta käive oli 46 000 eurot.

Tarkvara ja pakettide hinnastamine toimub sisuliselt kasutajate arvu järgi, kuid büroode puhul kasutatakse eraldi hinnastamist.

http://accountstudio.ee/

Books 8

Books 8 on Excellent Business Solutions Eesti AS poolt spetsiaalselt Eesti turu jaoks kohandatud äritarkvara lahendus, mis pärineb HansaWorldi perekonnast.HansaWorldi tarkvara on maailmas üks enimlevinud majandustarkvaradest, mida kasutavad väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted enam kui 110 riigis. Tegu on Rootsis välja töötatud ja pidevas arengus oleva tarkvaraga, mida on pärjatud mitmete innovatsiooni- ja IT-auhindadega üle maailma. HansaWorldi programmi on arendatud aastast 1988 ning Eesti turule siseneti 1992. Alates 2002. aastast alustas tegevust Excellent Business Solutions Eesti AS, mis on viimased neli aastat HansaWorldi toodete siinse turu ainuesindaja. Excellenti prioriteediks on hetkel pilveteenuse kliendid, kelle arv kolmekordistus mullu 1023 kasutajani. 2016. aasta käive oli 2,7 miljonit eurot.

Books 8 paketi hind sõltub peamiselt kasutajatest, aga ka moodulitest ja ettevõtete arvust. Ettevõtte teenuste hinnakiri on kuutasupõhine vastavalt HansaWorldi kehtestatud reeglitele. Books 8 baaspakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku.

https://www.excellent.ee

Directo

Directo on Eesti ainus täielikult internetipõhine äritarkvara, milles on ühendatud finantsarvestus, ettevõtte ressursside planeerimine, tarneahela ja kliendisuhete juhtimine ning dokumendihaldus. Directo eesmärk on olla töövahendiks võimalikult paljudele ettevõtte eri valdkondade töötajatele ning automatiseerida maksimaalselt rutiintegevusi.

Alates 2000. aastast turul oleval Directol on esindused ka Lätis, Leedus ja Soomes, kus klientidel on võimalik oma keeles kasutada Directot ning saada klienditoelt abi ning koolitusi. Täna kasutab tarkvara üle 2500 kliendi, mis on 400 võrra rohkem kui mullu samal ajal. Tuntumad kliendid on Apollo raamatupoed, Tallinna Lennujaam, CoffeeIN, USS Security Eesti, Myfitness, Pristis, Pagaripoisid, Go Group, Rödl & Partner, Baltika, Elisa. Ettevõtte mullune auditeerimata käive oli 2,84 miljonit eurot.

Directo kuutasu arvestatakse vastavalt üheaegsete kasutajate arvule. Baaspakett sisaldab kolme üheaegset kasutajat ning kogu programmi funktsionaalsust, väljaarvatud palk ja tootmine.

http://www.directo.ee/

 

Merit Tarkvara

Merit Tarkvara on asutatud 1991. aastal ning alates esimesest päevast on ettevõtte tähtsaim toode majandustarkvara. Areng on kulgenud tõusvas joones ning praegu on raamatupidamisprogramm Merit Aktiva ja palgaprogramm Merit Palk Eesti turuliidrid ning kasvavad kiiresti eksporditurgudel Soomes ja Poolas.

Merit Aktival ja Merit Palgal on 2016. aasta lõpu seisuga 7039 maksvat kasutajat. Aktiva uue pilveversiooni kasutajakontode arv aasta lõpu seisuga on 22 243 ning firmade arv 36 506. Lähiajal valmib Merit Palga pilveversioon.

Merit Tarkvara kasutab SaaS hinnamudelit, kus kasutajad tasuvad kasutamise aja eest ning maksta saab kuu või aasta kaupa. Hinna sees on nii kõik uuendused, piiramatu arv firmasid, tasuta klienditugi kui ka andmete hoidmine serveris.

Ettevõtte käive 2016. aastal oli 1,67 miljonit eurot, sealhulgas tarkvara käive 1,34 miljonit eurot.

https://www.merit.ee/

NOOM

Tarkvara NOOM on Eesti turul tegutsenud juba 19 aastat. NOOMi puhul on tegemist keskse tarkvaralahendusega, mis sobib hästi iga suurusega ettevõttele ressursside juhtimiseks, planeerimiseks ning analüüsimiseks. NOOMi eeliseks on selle väga kõrge paindlikkustase, funktsionaalsuste rohkus ning kodumaine klienditugi. 

Tarkvara NOOM lahendused võimaldavad hallata tervet linna. NOOM Tarkvara moodulite hulka kuuluvad: NOOM Müük, Laohaldus, Tootmisarvestus, Raamatupidamine, Kliendihaldus, Palk ja Personal, Tanklad, Majutus. Linnale vajalike asutuste ja klientide nimekirjast leiame jaemüügikaupluseid, kohvikuid/restorane, tootmis – ja tööstusettevõtteid, tanklaid, muuseume, spordiklubisid, apteeke, iseteenindushotelle ja autopesulaid.

Astro Balticsi esindataval tarkvaral on üle 2000 tarkvarainstallatsiooni ja selle hulgas ka Pan-Balti lahendusi. Lisaks, võime öelda, et 90% Eestis olevatest apteekidest ja üle 100 tankla kasutab meie tarkvara. Igal aastal suureneb meie kliendibaas 10% võrra ja ettevõtte eelmise aasta käive oli 1,4 miljonit eurot. Pakettide hinnastamine käib vastavalt kliendi valitud moodulitele ja vajadusele. Kuigi NOOMi standardis on funktsionaalsusi tunduvalt rohkem kui teistes programmides, on otsustatud anda klientidele võimalus tasuda asjade eest, mida nad reaalselt ka kasutavad.

http://www.astrobaltics.eu/

Profit

Profit on lihtne, funktsionaalne ja kasutajasõbralik majandustarkvara, mis on turul olnud 15 aastat. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele: raamatupidamine, palk, põhivara, KÜ üüriarved, ladu, tootmine, ost-müük ja kiire jaemüük (POS). Tänaseks on Profiti kasutajaid umbes 2000 ja ettevõtteid ligikaudu 1000. Profitit esindava Intellisofti eelmise aasta käive oli 120 000 eurot.

Vastavalt ettevõtte spetsiifikale saab sobiva paketi endale kokku panna, sest erinevad moodulid töötavad nii koos kui ka eraldi. Tarkvara hind sõltub valitud moodulitest, paketist ja töökohtade arvust ning pakette ja mooduleid on võimalik nii rentida kui ka välja osta. Tarkvara saab vajadusel välja osta ka järelmaksuga. Rentimisel algab lihtsama raamatupidamispaketi hind 20 eurost kuus.

http://intellisoft.ee/

RAPID

Tarkvara RAPID tänase versiooni arendamine algas aastal 2004, kuid ühtekokku on TT Tarkvara OÜ tegelenud majandustarkvara arendamise, müügi ja kasutajatoega juba 25 aastat. Tarkvarakasutajate arvuks on umbes 2000.

Tarkvaraga RAPID saab koostada klientidele müügiarveid, säilitada klientide kontaktandmed koos ühes kohas, korraldada väikse või keskmise ettevõtte raamatupidamise ja muu majandusarvestuse – laoarvestus, palgaarvestus, üüriarvestus jm nii oma arvutis kui ka üle interneti.

Arvestades viimaste aastate pidevaid muutusi raamatupidamis- ja maksuseadustes, pakub RAPID uutele klientidele tarkvara renti, mis sisaldab ka tarkvara uusi versioone ja kasutajatuge. Kasutaja soovil pakutakse ka tarkvara väljaostu võimalust ning võimalust hiljem uusi versioone ja kasutajatuge juurde soetada. Tarkvara maksumus sõltub ettevõtte vajadustest ja tarkvaramoodulite hulgast, kusjuures ettevõtte vajaduste kasvamisel saab RAPIDi mooduleid juurde soetada ning seejuures säilivad kõik varem sisestatud andmed.

http://tttarkvara.ee/

SmartAccounts

SmartAccounts on tarkvara, mis prognoosib ettevõtte rahavoogusid juba avalehel. SmartAccounts on turul olnud alates 2011. aasta kevadest ning kasutajate ja ettevõtete arv on selle aja jooksul stabiilsel kasvusuunal olnud. Tänaseks on süsteemis juba ligi 7000 ettevõtet ning 7500 unikaalset kasutajat. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga on nii ettevõtete kui ka kasutajate arv kasvanud 33%. Hüppeline ettevõtete ja kasutajate kasv peegeldub ka SmartAccounts´i käibenumbrites. Võrreldes 2015. aastaga kasvas ettevõtte käive 40% võrra, jõudes 172 000 euroni.

SmartAccountsi hinnastamine on ettevõttepõhine ning väga paindlik. Valida on võimalik kahe paketi vahel. Igakuiste püsitasudeta pakett on suunatud väiksematele ettevõtetele, kellel on igakuiselt vähem kandeid ja kes soovivad tasuda ainult kasutatud kannete eest. Aktiivsetele ettevõtetele, kelle raamatupidamist teostatakse tarkvaras igapäevaselt ning ka kannete arv on suur, sobib hästi fikseeritud kuutasu pakett. Selles paketis on siis igakuiselt kindel kuutasu, olenemata sellest, kui palju tehinguid kuus sisestatakse.

SmartAccountsi trumbiks on nn moodulitepõhise hinnastamise puudumine – kogu funktsionaalsus ongi juba hinna sees. Vastloodud ettevõtja saab täies funktsionaalsuses tarkvara kasutusse praktiliselt olematu raha eest, tasudes tarkvara eest vaid mõned eurod kuus. Kasvades on aga võimalik üle minna juba kuupõhisele hinnastamisele ning nautida kogu tarkvara piiramatut kasutamist 20 euro eest kuus. Olenemata valitud paketist, on võimalik ettevõtetega siduda piiramatult lisakasutajaid ja seda ilma täiendava lisatasuta, samuti ei ole piirangut üleslaadimise mahul ja dokumentide arvul.

https://www.smartaccounts.eu

TAAVI

TAAVI Majandustarkvara on Eesti turul olnud juba 25 aastat, mille jooksul on kasutajate arv kasvanud üle 1700. 2017. aasta alguse seisuga oli TAAVI Majandustarkvara kasutavate inimeste arv üle 6500, aastal 2016 lisandus juurde üle 40 uue kliendi. Taavi Tarkvara OÜ mullune käive oli 725 000 eurot.

TAAVI Majandustarkvara koosneb 11st omavahel integreeritavast moodulist. TAAVI Majandustarkvara iseloomustab eelkõige põhjalik funktsionaalsus, paindlikkus ja hea kasutajatugi ning integreeritavus teiste tarkvaradega, näiteks e-arvekeskused, erinevad finantstarkvarad, ja läbipääsusüsteemid. TAAVI Majandustarkvara sisaldab kokku üle 1500 erinevat aruannet, mida saab edasiseks töötluseks eksportida Exceli, Wordi või .rtf formaadis faili.

Hinnastamine on kujunenud lähtudes konsultantide ja programmeerijate töö hulgast ning hetkel turul olevast nõudluse ja pakkumise vahekorrast, kuid samas on TAAVI moodulite hinnad kordades soodsamad rahvusvaheliste tarkvaratootjate pakutavatest. Ettevõtte soov on pakkuda oma klientidele alati parimat hinna ja kvaliteedi suhet.

TAAVI  Majandustarakvara hind sõltub ostetud moodulite, kasutajate ja ettevõtete arvust.

Palga- ja personaliprogrammi puhul sõltub hind lisaks ka veel töötajate arvust ettevõttes. Põhivara programmi hind sõltub põhivarade arvust. Selline hinnastamine võimaldab kliendil soetada vaid talle vajalikud moodulid ning võimalustelt ja suuruselt sobilik pakett. Võimalik on ka tarkvara rentida. 

https://www.taavi.ee/

Autor: Gerli Ramler, kaasautor

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700