2 juuni 2016

Viis viga sõidukite maksustamisel

Viis viga firmasõidukite maksustamisel  Foto: Pixabay

Vaata üle peamised veakohad või siis lüngad teadmistes firmaautode maksustamisel.

Marko Saagi praktiline ja aktuaalne loeng firmaautode maksuprobleemidest ja planeeritavatest muudatustest toimub juba 8. juunil Tallinnas. Loe lisa SIIT.

Sõidukite käibemaksu mahaarvamise piirang on juba tükk aega kehtinud ja paljud on asunud ka autosid võõrandama. Nüüd on oluline vaadata üle käibemaksu ümberarvestust puudutavad nüansid, sest vigu on siin mitmeid.

Advokaadibüroo ATTELA vandeadvokaat ja lektor Marko Saag toob välja sõidukite maksustamisel praktikas tekkinud 5 veakohta:

Jooksvatelt sõiduautodega seotud kuludelt sisendkäibemaksu mahaarvamisel võid iga kuu otsustada, kas arvad maha 50% või 100% ning seda hoolimata sellest, kui palju arvasid maha sõiduauto soetamisel;Auto võõrandamisel 5 aasta jooksul võib olla vajadus korrigeerida mahaarvatud sisendkäibemaksu;Kodus parkimine võib olla teatud juhtudel ettevõtlusega seotud;“Joonistatud sõidupäevikud” leitakse tavaliselt üles;Isikliku sõiduauto tööandja huvides kasutamise eest kompensatsiooni maksmiseks ei ole vaja iga kord teha uut otsust.

Loe ka: Firmaautode maksustamine võib muutuda

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700