Raamatupidaja.ee  • 9. november 2015
Jaga lugu:

Millal maksta päevaraha ka lähetuse väljasõidupäeva eest?

Välislähetuse puhul sõltub väljasõidupäeva eest makstav päevaraha reisi alguse kellaajast  Foto: Andras Kralla

Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Ülle Kool selgitab, mis tingimustel makstakse välislähetuse päevaraha ka väljasõidupäeva eest.

Lugeja küsib: Kui välislähetusse suunduva isiku lennuk väljub 20.45 Tallinnast, kas peab arvestama päevaraha ka selle päeva eest, millal lennuk väljub?

Vastab Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Ülle Kool: Töölepingu seaduse kohaselt reguleerib töölähetusega kaasnevate kulude hüvitamist ja välislähetuse päevaraha tingimusi ning miinimummäärasid Vabariigi Valitsus oma määrusega. Valitsuse määruse „Töölähetuse kulude hüvitiste maksmise kord ning välislähetuse päevaraha alammäär, maksmise tingimused ja kord“ § 4 lg 2 kohaselt makstakse välislähetusse väljasõidu päeva eest päevaraha, kui välisriiki suunduv sõiduk väljub hiljemalt kell 21.00. See tähendab, et olukorras, kus lennuk väljub 20.45, on tööandjal kohustus maksta päevaraha. Kui aga lennuk väljuks näiteks 22.45, siis selle päeva eest päevaraha maksmise kohustust ei ole.

Loe lisaks: Kuidas maksta uuel aastal välislähetuse päevarahasid

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee