Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.
Põlvkondlikud erinevused ja sarnasused
Kadri Seeder, Palgainfo Agentuur
Autor: Erakogu
Põlvkondlikud erinevused hoiakutes ja suhtumises on ja peavadki olema. Kui erinevad on eri põlvkonnad? Palgainfo Agentuuri novembris 2014 tehtud uuring annab mõningaid vihjeid.
Vanus võib olla olulisi väliseid kriteeriume, mille järgi saame inimesest esmamulje, kui neid väga hästi ei tunne. Kas inimene on põlvkonnakaaslane, vanem või noorem on üks lähtekohti, mille järgi valitakse käitumisviis. Endast vanematesse inimestesse püütakse suhtuda lugupidavalt, noorematesse võidakse suhtuda sõbramehelikumalt. Oletamisi võib erineda ka noorte ja neist vanemate inimeste suhtumine töösse ja motivatsioon tööd teha. Palgainfo Agentuur analüüsis novembris 2014 tehtud küsitlusega, milles osales ligi 16 000 töötajat ja tööotsijat, töömotivatsiooni ja töösse suhtumist nii vanuserühmiti kui ka staaži järgi.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Raamatupidaja iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.