Swedbank hoiatab pahakirjade eest

Swedbank hoiatab andmete õngitsemise kirjade eest  Foto: Raul Mee

Swedbank annab teada, et liikvel on erinevad andmete õngitsemise kirjad, kus pangakaardi omanikel palutakse klikkida mingil lingil ja sisestada isikuandmed.

Swedbank annab liikvel on erinevaid andmete õngitsemise e-kirju ehk nn phishingu kirju, kus kaardi omanikel palutakse klikkida lingil ning sisestada kaardi- ja muid isikuandmeid, mida kaardiorganisatsioonid kui ka muud organisatsioonid (nt. Paypal, Apple, I-tunes jne) üldjuhul mitte kunagi kliendilt ise ei küsi!

 Meie soovitus klientidele on mitte klikkida kirjades edastatud linkidele ning mitte kunagi sisestada oma kaardi- (kaardinumber, kehtivusaeg, isiklik salasõna, turvakood jms.) ega muid isikuandmeid.

 Allpool on näide ttüüpilisest andmete õngitsemise kirjast:

 

-----Original Message-----]

From: American Express [mailto:fraud@americanexpress.com

Sent: Thursday, April 30, 2015 4:45 AMTo:Subject: Irregular card activityIrregular check card activityAmerican Express                 Dear Customer,We detected irregular card activity on your American Express Check Card on 29 April, 2015.As the Primary Contact, you must verify your credit card activity before you can continue using your card, and upon verification, we will remove any restrictions placed on your card.To review your account as soon as possible please click on the link below.http://digilink.ir/americaexpcess/online.html

Thank you for your Card Membership.-------------American Express Customer Care           Fraud Department:Erica BermudezLevel III Security Officer

 

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700