4. veebruar 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Ilmunud on veebruarikuu RP Praktik!

Värskest RP Praktikust leiab häid nippe aastaaruande koostamiseks ning õigusnõu kaugtöö korrektseks vormistamiseks, kaubamärgi kaitseks ning välismaalaste maksustamiseks.

RP Praktiku veebruari teemad:

Majandusaasta aruanne 2014

Anne Nuut, ANTIMAR Audiitorid OÜ juhatuse liige, vandeaudiitor

Taas on käes uus aasta ning raamatupidamiskohustuslastel, kelle majandusaasta ühtib kalendriaastaga, on aeg hakata koostama majandusaasta aruannet. Mida peaks silmas pidama majandusaasta aruande 2014 koostamisel lähtuvalt Eesti heast raamatupidamistavast? Allpool mõned minupoolsed tähelepanekud.

• Läbipaistvad majandustehingud

Krisi Pungas, CGAP, Siseaudiitor.ee

Organisatsiooni raha vastutustundlik kasutamine on oluline nii avalikus kui ka erasektoris. Üldine põhimõte on, et eelarvet tuleb kasutada sihtotstarbeliselt organisatsioonile pandud ülesannete täitmiseks.

Äriplaani kirjutamine: praegusel kiirel ajal – milleks?

Elmo Puidet, BDA Consulting OÜ partner, juhatuse liige

“Kiired ajad, aga läheb paremini, kui tuleb,” kõlab vastuseks juhtidelt ja ettevõtjatelt, kui küsida, kuidas läheb. Meil ongi kiire nii klientide, töötajate, iseenda kui ka sisemiste arendustega. Küsimuse peale, kas teil on kirjalik äriplaan, raputatakse enamasti pead – “Milleks, mul on see peas / me juhtkonnaga teame, mida teeme”.

• Praktiline aastaaruande koostamise ülesanne

Rita Ilisson, finantsanalüütik

Rohelised Insenerid OÜ juhataja palub abi aastaaruande koostamisel. 2011. aastal loodud äriühingul on kaks omanikku ja üheliikmeline juhatus. Põhitegevus on insener-tehniline projekteerimine ja nõustamine taastuvenergia genereerimise, kasutamise ning soojuse säästliku kasutamise alal.

• Kaugtööst advokaadi pilgu läbi

Kaido Künnapas, Advokaadibüroo LMP vandeadvokaat

Nutiajastuga paratamatult kaasnev nähtus on kaugtöö, mis tähendab töö tegemist kodukontoris ja ringi liikudes. Kuigi kaugtöö on nii töötajale kui ka tööandjale atraktiivne, siis juriidilise poole korrektne vormistamine paneb ka juristi pead murdma.

• Töökoormuse ja kulude kasv raamatupidamisfirmades

Taavi Alas, RP kaasautor

Kui maksuameti kodulehelt võis eelmisel aastal lugeda, et kõik lisandunud nõuded, sh üle 1000-euroste arvete deklareerimine, on ettevõtete jaoks lihtne muudatus – vaja on vaid uuendada tarkvara –, siis tegelik olukord on hoopis teistsugune.

• Praktilisi aspekte kaubamärgi kaitsel

Elise Vasamäe, PhD, Aavik & Partnerid Advokaadibüroo partner ja vandeadvokaat

Tänapäeva karmides konkurentsitingimustes kasutavad paljud ettevõtted oma kaupade-teenuste eristamiseks ja reklaamimiseks kaubamärki. Kaubamärgi valikul on tähtis arvesse võtta, et selleks eesmärgiks välja valitud tähise kaubamärgina registreerimine ei tohi kahjustada teiste isikute õigusi.

• Ärilepingust taganemise õigus

Irene Kull, TÜ õigusteaduskonna tsiviilõiguse professor

Lepingust taganemine võib ettevõtjale olla majanduslikult kasulik ja mõistlik käitumine, kuid enne taganemisotsuse tegemist tuleb läbi mõelda, kas selleks on piisavalt alust ja millised on võimalikud tagajärjed taganeva poole enda jaoks.

• Välismaalaste maksustamise vallas palju segadust

Joel Zernask, KPMG Balticsi maksuvaldkonna juht

1. jaanuarist 2015 jõustus tõenäoliselt viimaste aastate segaseim maksumuudatus, mille rakendamise võimalikkusest puudub adekvaatne ülevaade nii rahandusministeeriumil, maksuhalduril, maksunõustajatel kui kõige kahetsusväärsemalt ka maksukohustuslastel.

• Veebruari RP persoon Riina Vau: „Keerulistele aegadele järgnevad alati kergemad“

Silja Paavle, Õhtuleht

„Praegu on tootmises ellujäämise nimel olulisim panustada tootearengule: nuputada välja just meie ettevõttele eriomaseid jalanõusid ning leida oma nišš. See on paras väljakutse ka finantsjuhile,“ tunnistab Riina Vau, Tartu jalatsitehase Samelin finantsjuht.

 Ajakirja tellimisinfo leiate SIIT.

Autor: Kai Koks, Tuuli Seinberg

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700