9. detsember 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Mida arvad elektroonilisest töövõimetuslehest?

Kaubandus- ja Tööstuskoda ootab ettevõtjate arvamusi eelnõude kohta, millega viiakse määrused kooskõlla 2015. aasta 1. jaanuarist jõustuvate muudatustega ravikindlustuse seaduses (RaKS) ja töötervishoiu ja tööohutuse seaduses (TTOS).

Miks on vaja muudatusi?

Eelnõude eesmärgiks on viia Sotsiaalministri määrused nr 109 „Ajutise töövõimetuse hüvitise määramiseks ja maksmiseks vajalike dokumentide ja andmete koosseis ning hüvitise määramise ja maksmise kord“ ning nr 114 „Töövõimetuslehe registreerimise ja väljaandmise tingimused ja kord ning töövõimetuslehe vormid“ kooskõlla 2015. a 1. jaanuarist jõustuva RaKS-i ning TTOS-i muutmise seadusega, millega muutub töövõimetuslehe väljakirjutamine ning selle tööandjale ja haigekassale esitamine elektrooniliseks, st võetakse kasutusele elektrooniline töövõimetusleht.

Keda mõjutab?

Eelnõu mõjutab kõiki sotsiaalmaksu maksma kohustatud ettevõtjaid.

Mis on olulisemad muudatused?Alates 1. jaanuarist 2015. a toimub töövõimetuslehe väljakirjutamine ja haigekassale edastamine elektrooniliselt X-tee portaali kaudu. Paberil võib haiguslehe esitada vaid juhul, kui töövõimetuslehte ei ole tehnilistel põhjustel X-tee kaudu võimalik haigekassale esitada.

E-TVL-ile üleminekul teavitab kindlustatud isik oma tööandjat töövõimetuslehe lõppemisest esimesel võimalusel. Seejärel teeb kindlustatud isiku tööandja omapoolsed kanded X-tee liidese kaudu seitsme kalendripäeva jooksul alates kindlustatud isikult töövõimetuslehe lõpetamisest teada saamisest.Tööandja tõend esitatakse haigekassale tööandja poolt töövõimetuslehe juurde elektrooniliselt digitaalselt allkirjastatuna e-posti teel või paberil posti teel seitsme kalendripäeva jooksul alates töövõimetuslehe lõpetamisest teada saamise päevast.Tööandja tõendile ei ole vajalik lisada hüvitise saaja arveldusarve andmeid, kuna need on kättesaadavad kodanikuportaalis.Kui töövõimetuslehel on vaja teha parandusi, tuleb selleks esitada haigekassale kirjalik õiend, mille alusel viib haigekassa 7 päeva jooksul vastavad muudatused sisse.Millal plaanitakse muudatused jõustada?

2015. aasta 1. jaanuaril.

Ettevõtjate arvamused on oodatud hiljemalt 4. detsembriks e-posti aadressile [email protected]

Allikas:Kaubandus-Tööstuskoda

Autor: Tuuli Seinberg, raamatupidaja.ee

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700