„On selge, et Soome palgatase on liiga kõrge. See ongi põhjus, miks Soome suudab rahvusvahelisel tööturul võistelda,“ sõnas oktoobri algul rahandusministri ametist lahkunud Borg. Ta hoiatas oma Soome majandust analüüsinud raportis, et Soome peab kiiresti palgataset ühtlustama ja seejuures ka produktiivsust tõstma, kirjutas Helsingin Sanomat.
Samas tõdes Borg, et paraku pole palkade langetamine tänapäeval realistlik variant. „Me kõik usume Põhjamaade heaoluühiskonda, kuid küsimus on selles, kuidas see mudel ajaga kaasas käima panna,“ märkis ta.
Borg koostas raporti, kus püüdis määratleda Soome majanduse võimalikke suundi lähiaastatel. See pälvis palju kriitikat, kuna oli väidetavalt liiga poliitilise tagamõttega. Borg esindab Soome peaministri Alexander Stubbi Rahvusliku Koonderakonna Rootsi sõsarparteid.
Autor: Äripäev, Tuuli Seinberg