25. juuni 2014
Jaga lugu:

Olulised seaduseelnõud erakorralisel istungil

Riigikogu juhatus kutsus kokku Riigikogu erakorralise istungjärgu 30. juunil 2014 algusega kell 10, kus on arutusel ka firmaautode soetamist puudutav käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu.

Kuigi käibemaksuseaduse muutmiseks oodatakse veel Euroopa Liidu Nõukogu luba, läheb eelnõu Riigikogus enne suvepuhkusi teisele lugemisele. Eelnõu näeb ette, et sõiduauto soetamisel või kasutuslepingu alusel kasutamisel ning sellise sõiduauto tarbeks kaupade soetamisel ja teenuste saamisel arvatakse sisendkäibemaks maha vastavalt selle sõiduauto ettevõtluses kasutamise proportsioonile, kuid mitte rohkem kui 50% võttes arvesse maksustatava ja maksuvaba käibe osatähtsuse.

Erakorralise istungjärgu päevakorras on lisaks:

1.Valitsuse algatatud kogumispensionide seaduse ja riikliku pensionikindlustuse seaduse muutmise ning sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (685 SE) teine lugemine;2.Valitsuse algatatud käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (644 SE) teine lugemine;3.Valitsuse algatatud maksukorralduse seaduse ja käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (680 SE) teine lugemine;4.Valitsuse algatatud alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse, alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise seaduse ning vedelkütuse erimärgistamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (682 SE) teine lugemine;5.Valitsuse algatatud tulumaksuseaduse, sotsiaalmaksuseaduse ja Eesti Kultuurkapitali seaduse muutmise seaduse eelnõu (683 SE) teine lugemine;6.Majanduskomisjoni algatatud elektrituruseaduse muutmise seaduse eelnõu (687 SE) teine lugemine.  

LOE LISAKS

Autor: Tuuli Seinberg, raamatupidaja.ee

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt