Rahandusminister Jürgen Ligi rääkis täna riigikogu infotunnis kütuseaktsiisi puudutatavatele küsimustele vastates, et pole vastutustundlik siduda ühte aktsiisi kindla kuluga.
"Kui te veidike analoogia peale mõtleksite, siis kas te oleksite nõus alkoholiaktsiisi siduma näiteks joodikutega või tubakaaktsiisi tubaka tarbijatega," küsis Ligi. Tema sõnul on aktsiisil muu mõte.
"Esiteks on see neid kahjulike kõrvalmõjudega tarbimisi piirata ja teiseks, võib-olla isegi esimeseks, koguda eelarvesse õiglast maksutulu," selgitas rahandusminister. Autokütuse aktsiis ei ole tema sõnul selles mõttes erand."Me ei pea kulutama autoaktsiisi ainult asfaldipanekuks, vaid peame olema selles kulutamises paindlikud, sealhulgas ka teedele kulutamises paindlikud. See, et me oleme pidanud 75% aktsiisist toppima aastas teedesse, on tekitanud väga selgeid probleeme," kinnitas ta."See ärakulutamise ülesanne ei ole kooskõlas teede vajadusega ega ka projektide ettevalmistamisega ning selline jäikus eelarves on tekitanud ilmselt ka neid superprojekte, mis on üle dimensioneeritud," rääkis Ligi.
Autor: Tuuli Seinberg, Harry Tuul
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.