Juuli Laanemets • 12. november 2012
Jaga lugu:

Mida teada tühise kokkuleppe sõlmimisest?

Lugeja küsib: Tööandja tahab, et ma allkirjastaks töösuhte lõpetamise ajal kokkuleppe, mille kohaselt ei ole mul tööandja vastu mingeid pretensioone. Tavapäraselt pole selleks ajaks lõpparve töötajale veel välja makstud ja kuna rahade kättesaamisega on meil aeg-ajalt probleeme olnud, siis tekib küsimus, et kui tööandja jätabki lõpparve välja maksmata, kas siis allkirjastatud kokkuleppe kohaselt ei saagi ma tööandjalt lõpparvet nõuda? Kas ma üldse peaksin sellisele kokkuleppele alla kirjutama?

Vastas Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Urve Stroom:

Töölepingu seaduse § 84 lg 1 kohaselt muutuvad kõik töösuhtest tulenevad nõuded sissenõutavaks töölepingu lõppemisega. Kuigi pooled on allkirjastanud kokkuleppe, milles kinnitatakse et töötajal pole tööandja vastu mingeid pretensioone, ei tähenda see seda, et töötaja ei võiks saamata lõpparve nõudega pöörduda töövaidlust lahendava organi poole, milleks on töövaidluskomisjoni või kohus. Sõlmitud kokkulepe on tühine ja ei võta töötajalt õigust saamata lõpparve ja viivise (võlaõigusliku intressi)  nõudmiseks. Nõude esitamise tähtaeg on neli kuud. Tühist kokkulepet ei pea sõlmima ega allkirjastama ja sellele võiks ka tööandja tähelepanu juhtida.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt