3. jaanuar 2012
Jaga lugu:

Millal vormistada palga alammäära muudatus? 

Küsimus: 2012. aastal muutus valitsuse poolt kehtestatud töötasu alammäär. Kas ja kui ruttu tuleb tööandjal töötajatele vormistada sellekohane töötasu muudatus töölepingutes neile, kelle töötasu on nüüd muutunud? Mida teha siis, kui töötaja pole töölepingu muudatusele allkirja andmisega nõus?

 Vastab Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Kaia Taal:

Töölepingu seaduse (edaspidi TLS) § 12 sätestab tõesti, et töölepingu muudatused tehakse vaid poolte kokkuleppel. Kuna nimetatud töötasu alammäära muudatus tuleneb õigusaktides tehtud muudatusest (Vabariigi Valitsuse määrus 22.12.2011 nr 169, siis vaatamata töötaja võimalikule vastuseisule on TLS § 5 lõike 1 kohaselt tööandjal töötaja teavitamiskohustus. Alammäära järgimise kohustus töötasu maksmisel kokkulepet ei eelda, kuna tuleneb TLS § 29 lõikest 6.

Sama paragrahvi lõike 4 järgi esitatakse andmete muudatused töötajale kirjalikult ühe kuu jooksul muudatuste tegemisest. Tööandja võib nõuda töötajalt kinnitust andmete esitamise kohta.

 

 

 

Autor: Kaia Taal, Juuli Laanemets

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt