Lemmi Kann • 10. august 2011
Jaga lugu:

Eestis paigaldatavad seadmed: käibemaksu tasumine

Küsimus: Eesti maksukohustuslasest äriühing soetab oma maksustatava käibe tarbeks Poola maksukohustuslasest äriühingult (Eestis maksukohustuslasena registreerimata ja Eestis püsivat tegevuskohta ei oma) seadmed. Poola äriühingust müüja toimetab seadmed Eestisse ja paigaldab siin. Tegemist ei ole seadmetega, mille käive oleks maksuvaba.

Kas seadmete soetamisel tasub käibemaksu Eesti äriühing, kui

a) tegemist on Eestis paigaldatava või kokkupandava kaubaga KMS § 2 lg 3 p 2 mõistes; võib) kui seadmed ei vasta Eestis paigaldatava või kokkupandava kauba definitsioonile?

Vastus: Paigaldatav või kokkupandav kaup on kaup, mis võõrandatakse ja paigaldatakse või pannakse kokku võõrandaja poolt või tema eest teises liikmesriigis ja mille paigaldamise või kokkupanemise maksumus ületab 5 protsenti tehingu maksustatavast väärtusest (KMS § 2 lg 3 p 2).

Seega kui Eestis paigaldatava kauba (seadme) paigaldamise maksumus ületab 5% tehingu maksustatavast väärtusest, peab Eesti maksukohustuslane arvestama käibemaksu KMS § 3 lg 4 p 3 alusel.

Kui kauba paigaldamise maksumus on kuni 5%, lähtutakse kauba maksustamisel üldistest reeglitest (st tegemist on kauba ühendusesisese soetamisega).

Paigaldatava ja kokkupandava kauba maksustamise kohta soovitame täiendavalt lugeda MTA aadressilt: http://www.emta.ee/index.php?id=28450#4.7

Maksu- ja tolliameti foorumis vastavad küsimustele MTA spetsialistid.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee