Lemmi Kann • 27. mai 2011
Jaga lugu:

Kas vabaharidusliku koolituse peab töötajale hüvitama?

Kaubandus-tööstuskoda selgitab oma kodulehel, et kehtiva täiskasvanute koolituse seaduse alusel ei pea tööandja vabaharidusliku koolituse kulusid töötajale hüvitama.

Kehtiva täiskasvanute koolituse seaduse (TäKS) alusel ei pea tööandja vabaharidusliku koolituse kulusid töötajale hüvitama.

TäKS ütleb (§ 3 lg 4), mis on  vabahariduslik koolitus - see on koolitus, mis võimaldab isikuse, tema loovuse, annete, initsiatiivi ja sotsiaalse vastutustunde arengut ning elus vajalike teadmiste, oskuste  ja võimete lisandumist. Õpe võib toimuda kursuste, õpiringi vms õppijale sobivas vormis.Töötajad võivad koolitustel osalemiseks võtta õppepuhkust, mis teatud juhtudel kuulub tööandja poolt hüvitamisele. Koolitusel osalemiseks võib koolitusasutuse teatise alusel võtta õppepuhkust kuni 30 kalendripäeva kalendriaasta jooksul.Tasemekoolituse ja tööalase koolituse ajal makstakse keskmist töötasu 20 kalendripäeva eest  ja lisaks on võimalik võtta 15 kalendrigpäeva õppepuhkust tasemekoolituse lõpetamisel, mille eest makstakse töötasu alammäär.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt