Lemmi Kann • 28. aprill 2011
Jaga lugu:

Advokaat: tööaja muutmine on tööandja õigus

Tööandjal on õigus tööaja alguse ja lõpu kellaaega ühepoolselt muuta, kui see on tingitud ettevõtte vajadustest, selgitab Äripäeva käsiraamatute foorumis advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

Küsimus: Soovime muuta töötajate tööaega. Praegu on see kl. 9.00-18.00, ajutiselt oleks vaja seda muuta 10.00-19.00. Töötajate tööaeg on meil näidatud ettevõtte töökorralduse reeglites. Kas seda saab muuta, kui töötajad ei ole nõus? Kuidas seda vormistada?

Vastus: Jah, tööaja alguse ja lõpu kellaaega saab tööandja ühepoolselt muuta, kui muudatused tulenevad tööandja ettevõtte vajadustest ja on mõlemapoolseid huve arvestades mõistlikud (TLS § 47 lg 4).

Töökorralduse reeglite muutmisest tuleks töötajaid kindlasti eelnevalt mõistliku etteteatamistähtajaga teavitada. Kui ettevõttes on vähemalt 30 töötajat on soovitav läbi viia ka töötajate usaldusisiku seaduses sätestatud töötajate informeerimise ja konsulteerimise protseduurid.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt