Lemmi Kann • 21. aprill 2011
Jaga lugu:

Kuidas saab tagasi nõuda ekslikult väljamakstud tasu?

Kui töötajale on ekslikult makstud ettenähtust suuremat tasu, saab seda kinni pidada vaid töötaja nõusolekul, seglitab Äripäeva käsiraamatute foorumis advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

Küsimus: Kui tööandja on maksnud töötasu ettenähtust rohkem, siis kas tal on õigus enammakstud tasu kinni pidada järgmise kuu palgalt? Millised on üldse variandid? Kas võib kogu valesti makstud summa kinni pidada ühe kuu tasust või kokkuleppel töötajaga ka mingi perioodi jooksul?

Vastus: Ekslikult või õigusliku aluseta makstud summasid on võimalik töötasust kinni pidada üksnes töötaja nõusolekul. Kui töötaja nõusolekut ei anna, siis tuleb esitada vastav nõue töövaidlusorganile.

See, kas valesti makstud summa saab kinni pidada korraga ühe kuu tasust või osadena mingi perioodi jooksul, sõltub kinnipeetava summa ja  töötaja sissetuleku suurusest.Siinkohal tuleb arvestada ka täitemenetluse seadustiku § 132 sätestatud piirangutega, s.t. üldjuhul peab töötajale peale kinnipidamist kuuluma väljamaksmisele vähemalt töötasu alammäär. 

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee