• 21.04.11, 13:49
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kuidas saab tagasi nõuda ekslikult väljamakstud tasu?

Kui töötajale on ekslikult makstud ettenähtust suuremat tasu, saab seda kinni pidada vaid töötaja nõusolekul, seglitab Äripäeva käsiraamatute foorumis advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.
Küsimus: Kui tööandja on maksnud töötasu ettenähtust rohkem, siis kas tal on õigus enammakstud tasu kinni pidada järgmise kuu palgalt? Millised on üldse variandid? Kas võib kogu valesti makstud summa kinni pidada ühe kuu tasust või kokkuleppel töötajaga ka mingi perioodi jooksul?
Vastus: Ekslikult või õigusliku aluseta makstud summasid on võimalik töötasust kinni pidada üksnes töötaja nõusolekul. Kui töötaja nõusolekut ei anna, siis tuleb esitada vastav nõue töövaidlusorganile.
See, kas valesti makstud summa saab kinni pidada korraga ühe kuu tasust või osadena mingi perioodi jooksul, sõltub kinnipeetava summa ja  töötaja sissetuleku suurusest.Siinkohal tuleb arvestada ka täitemenetluse seadustiku § 132 sätestatud piirangutega, s.t. üldjuhul peab töötajale peale kinnipidamist kuuluma väljamaksmisele vähemalt töötasu alammäär. 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele