Lemmi Kann • 6. aprill 2011
Jaga lugu:

Teenuse käibe tekkimine EL riigis

Küsimus: Ettevõte on Eesti maksukohustuslane ja korraldab EL riigis konkursi. Konkursil osalemiseks on vajalik registreerimine ja osalustasu maksmine. Kuna ürituse koht ei ole Eesti ja osalejad on valdavalt eraisikud, kas maksustamine on käibemaksuga 0% või tuleb end registreerida vastavas riigis maksukohustuslaseks ja tasuda vajalikud maksud? Lugesin KMS § 10 lõiget 4, aga asi jäi veidi arusaamatuks: üritus ise maksustatakse 0% , aga lisateenused mitte. Kas osalustasu on ka lisateenus?

Vastus: Konkursi korraldamisel on käibe tekkimise kohaks konkursi korraldamise riik. Seega toimub maksustamine vastavalt selles teises liikmesriigis kehtivale seadusandlusele.. vastavad küsimustele MTA spetsialistid.

Tõenäoliselt võib Teil tekkida teises liikmesriigis maksukohustuslasena registreerimise kohustus. Täpsemate selgituste saamiseks teises liikmesriigis registreerimise põhimõtete ja maksustamise kohta palume Teil pöörduda vastava liikmesriigi maksuhalduri poole. Esmase informatsiooni teiste liikmeriikide maksuametite kohta leiate SIIT

Maksu-ja tolliameti foorumis

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt