Lemmi Kann • 17. veebruar 2011
Jaga lugu:

Kuidas deklareerida käivet ettemaksu korral?

Kuidas deklareerida käivet 2010. aastal laekunud ettemaksu korral, kui kaup jõuab kliendini 2011. aasta alguses, selgitab maksu- ja tolliamet.

Küsimus: Kauba eest laekus mitte ELi riigist pro forma arve alusel osaline ettemaks 2010 detsembris. Kaup saadetakse mitmes osas kliendile jaanuaris-veebruaris 2011. Iga kaubasaadetise kohta vormistatakse arve ja sellele vastav tollideklaratsioon. arve alusel mitte ELi riigist laekunud rahasumma deklareerida detsembri KMDs käibena?

Kas antud juhul tuleb detsembris pro forma

Või kui ei deklareerinud käibena, deklareerida jaanuaris saadetud kauba täissummaga jaanuarikuusse, veebruaris saadetud kauba täissummana veebruarikuusse.Kumb neist on õige?

Vastus: Vastavalt KMS § 11 lg-le 1 ja 3 tuleb käive deklareerida järgmiselt:

* 2010 detsembrikuu KMD lahtris 3 ja 3.2 (0% määraga maksustatav tehing, sh kauba eksport): kauba eest ettemaksuna laekunud osa ulatuses* 2011 jaanuari- ja veebruarikuu KMD lahtrites 3 ja 3.2: ostjale jaanuari- ja veebruarikuus lähetatud või kättesaadavaks tehtud kauba maksustatav väärtus, mida on vähendatud detsembris deklareeritud ettemaksu summa võrra.

Maksu- ja tolliameti foorumis  vastavad küsimustele MTA spetsialistid.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee