Lemmi Kann • 4. veebruar 2011
Jaga lugu:

Kui kiiresti aeguvad puhkusepäevad?

Töölepingu seaduse  (edaspidi TLS) § 68 lg 6 kohaselt aegub põhipuhkuse nõue aasta jooksul arvates selle kalendriaasta lõppemisest, mille eest puhkust arvestatakse

Küsimus: Asusin tööle 15.03.2010 ja praeguse seisuga olen ära kasutanud 14 puhkusepäeva. Nüüd peame tegema aasta 2011 puhkuseplaani (28 puhkusepäeva). Kas aastast 2010 kasutamata puhkusepäevi enam kasutada ei saa? Tööandja väitel on mul kõik aasta 2010 puhkusepäevad ära kasutatud kuigi minu arvutuste kohaselt see nii ei ole.

Vastus: Töölepingu seaduse  (edaspidi TLS) § 68 lg 6 kohaselt aegub põhipuhkuse nõue aasta jooksul arvates selle kalendriaasta lõppemisest, mille eest puhkust arvestatakse. 2010 aasta eest oli Teil õigus saada puhkust 15.03 – 31.12.2010. perioodi eest ( so 10 kuud). Kuna iga kuu annab 2,33 puhkusepäeva, siis 2010 aasta puhkus on 23 päeva.  Teil on saamata 2010 aasta eest 9 päeva puhkust, mis aegub 01.01.2012.

 

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee