Lemmi Kann • 27. jaanuar 2011
Jaga lugu:

Halduskohtumenetluse seadustik sai rohelise tule

83 poolthäälega võeti täna riigikodus vastu õiguskomisjoni algatatud halduskohtumenetluse seadustik, mis tõhustab õiguskaitset haldusmenetluses ja muudab halduskohtu tegevuse sujuvamaks.

Tegemist on eelnõu (755 SE) uuesti esitamisega, kuna see ei kogunud lõpphääletusel 15. detsembril 2010 vajalikku 51-häälelist toetust ja langes riigikogu menetlusest välja.

Seadustik täpsustab halduskohtu volituste rakendamist, eelkõige üleminekut ühelt kaebuse liigilt teisele olukorras, kus õige nõude esitamine võib kaebaja jaoks osutuda keeruliseks. Näiteks haldusakti tühistamise asemel tühisuse tuvastamise taotlemine.Mõnevõrra piirab seadustik senisega võrreldes tuvastamiskaebuse esitamist, välistades selle, kui kaebuse eesmärgi saavutamiseks on tõhusamaid vahendeid.Põhiliseks menetlusliigiks esimese ja teise astme kohtus jääb seadustiku kohaselt endiselt avalik ja suuline menetlus kohtuistungi korraldamisega.Seadustikus on laiendatud istungi läbiviimise võimalusi menetlusosaliste ilmumata jäämise korral, samuti on asja kaalu ja arutusel olevaid küsimusi arvestades võimalik kaebus läbi vaadata kirjalikus menetluses sõltumata menetlusosaliste nõusolekust.Kirjaliku menetluse kõrval on seadustikus uudsete lihtsustatud menetlusliikidena ette nähtud lihtmenetlus ja lepitusmenetlus.Seadustik kaotab ka üldise viite tsiviilkohtumenetluse seadustikule, mis jääb kohaldatavaks ainult konkreetselt viidatud ulatuses ja juhtudel.

 Vaata seadust ja seletuskirja SIIT.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee