Ettevõtte jaotamata kasumi mittemaksustamise mõju on olnud positiivne, sest see võimaldab rohkem investeerida, lausus audiitorkogu asepresident Mati Nõmmiste.
Teisalt tõi ta välja, et kuigi seda räägitakse juba mitmel pool, on tööjõu maksud endiselt liiga kõrged. "Kui kõrgtootlikkusega töökohtadest rääkida, on sotsiaalmaksu lagi asi, millega tasuks tegeleda. Teine on kogu see, mis on seotud töötaja investeeringute maksustamisega – need erisoodustusmaksud tuleks kaotada, kui räägime töötajate tervisesse ja haridusse investeerimisest, siis need on kohatud," sõnas Nõmmiste.
Täna avalikustab rahandusministeerium Tartu Ülikooli ja Praxise koostöös valminud uuringu "Ettevõtete jaotamata kasumi mittemaksustamise mõju investeeringutele ja majandusarengule" tutvustamisele. Seega küsib Äripäev spetsialistidelt, kuidas on kasumi mittemaksustamine mõjunud majanduskeskkonnale ja millised on endiselt Eesti kitsaskohad maksupoliitikas.
Autor: Lemmi Kann, Katariina Krjutškova
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.