Autor: Lemmi Kann • 24. november 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Aivar Rehe saab MTA kõrgeima aumärgi

Maksu- ja Tolliamet tähistab homme oma 92. aastapäeva ning annab sel puhul aumärgid neljale teenekale inimesele, sealhulgas Danske Bank AS-i Eesti filiaali juhatajale ja Eesti Pangaliidu juhatuse liikmele Aivar Rehele.

Neljapäeval toimuval pidulikul koosolekul antakse ameti kõrgeim autasu – aumärk kätte neljale väärikale inimesele. Aumärgi saajaks võib olla praegune või endine MTA ametnik või ka koostööpartner. Aumärke annab MTA välja kolmandat korda, sel aastal otsustas aumärgi komisjon jagada tunnustust seni suurimale arvule – neljale inimesele.

I klassi aumärgi pälvib Danske Bank AS-i Eesti filiaali juhataja ja Eesti Pangaliidu juhatuse liige Aivar Rehe erakordse panuse eest kahe suure ja eriilmelise organisatsiooni liitmisel - 1. jaanuaril 2004 ühendati toonane maksuamet ja tolliamet ühtseks maksuhalduriks - Maksu-ja Tolliametiks.

Edulooks kujunenud projekti puhul oli just Aivar Rehe otsustada, missuguses mahus ja milliseid tegevusi integreerida. Ühinemisega saavutati eesmärgiks seatud dubleerimise vähendamine ja tõhususe kasv.

II klassi aumärgi saab Kaitsepolitseiameti ametnik Gert Kauss, kelle tegevus oli määrav 2004.-2006.aastal toime pandud süstemaatiliste korruptsioonijuhtumite paljastamisel ja kohtueelsel uurimisel. Tänavu avaldatud korruptsiooniuuringu järgi tajuvad inimesed 2006.aastaga võrreldes maksudega seonduvat korruptsiooni oluliselt vähem (sel aastal 2% ja 2006.a 5%), piiri ületades aga tänavu 3% ja 2006.a 8%. Korruptsiooni vähenemisse on oma kindla panuse andnud ka kaitsepolitsei töötaja Gert Kauss.

II klassi aumärgi omanikuks saab ka Saksamaa Tolli uurimisameti sideohvitser Balti riikides Dieter Nell, kelle erakordsed teened piiriülese organiseeritud kuritegevuse takistamisel aitasid ära hoida suurte koguste narkootiliste ainete jõudmise Eesti tarbijateni. Tema kaasabil on MTA kriminaalmenetluse võimekus tõusnud uuele tasemele ja on kasvanud ameti suutlikkus osaleda meie elanikke ohustava piiriülese rahvusvahelise kuritegevuse tõkestamisel ka väljaspool Eestit.

III klassi aumärgi saab Rahandusministeeriumi finantsosakonna pearaamatupidaja Riina Vaikla, kelle pikaajaline ja silmapaistvalt hea teenistuskohustuste täitmine maksuhalduri struktuuris on taganud raamatupidamise tõrgeteta toimimise infosüsteemide platvormide vahetamisel. Rahandusministeeriumi valitsemisalas tänavu toimunud tugiteenuste konsolideerimine ja tsentraliseerimine kulges tänu Riina Vaiklale MTA jaoks ladusalt.

Lõppeval aastal tähistab 414 ameti töötajat ka oma tööjuubelit. Teenistusmärgi saavad need inimesed, kes on ametis tööl olnud 20, 15, 10 või 5 aastat. Tavapäraselt selgitatakse aastapäevaks välja ka Maksu- ja Tolliameti eri valdkondade paremad töötajad, keda samuti austatakse aastapäeva vastuvõtul. 

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700