Lemmi Kann • 25. oktoober 2010
Jaga lugu:

Käibemaksu arvestamine: kaup ja teenus teises riigis

Küsimus: Eesti firma soetab seadmeid Kanadast ja müüb EL riigis eraisikule. Seadmed Eestisse ei tule. Millist käibemaksumäära müüja rakendab müügiarvel?

Vastus: Teie poolt kirjeldatud olukorras ei ole tegemist Eesti  käibemaksuga maksustatava tehinguga, kuna EL-i eraisikule müüdavad seadmed ei asu Eestis. Seega ei kuulu nimetatud seadmete müük Eestis 20% käibemaksuga maksustamisele ega ole ka Eesti isiku jaoks 0% maksumääraga käive.

Seadmete importimisest tulenev käibemaksukohustus tekib riigis, milles vormistatakse nimetatud seadmete import.

Küsimus: Kui teenuse saaja on Rootsi eraisik või ei ole käibemaksukohuslaseks registreeritud, kas pean arvele lisama käibemaksu 20% (teistel kasutan 0%)?

Vastus: Jah, arve tuleb esitada koos Eesti käibemaksuga, käibemaksumääraga 20%. Väljaarvatud juhul kui tegemist on teenusega, mis maksustatakse teenuse osutamise riigis, näiteks kinnisasjaga seotud teenused, ürituste korraldamine välisriigis või seal osutatavad restorani- ja toitlustusteenused jne või tegemist on KMS § 15 lõikes 4 nimetatud nullmääraga maksustatavate teenustega.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele audiitorbüroo KPMG Baltics OÜ.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt