Lemmi Kann • 21. september 2010
Jaga lugu:

Kohtute raamatupidamiskeskus kolib

Äsja viiendat sünnipäeva tähistanud kohtute raamatupidamiskeskus kolib oma senisest kontorist Tartus Laial tänaval ning alustab oktoobris tööd uutes ruumides Taskus.

Kohtute raamatupidamiskeskuse juhataja Christer Haimi sõnul on kolimise peamiseks põhjuseks kulude kokkuhoid. „Kontoriruumide vahetus võimaldab meil edaspidi praegusega võrreldes igakuiselt üle 60 protsendi kulusid kokku hoida,“ ütles Haimi.

Uute ruumide lõplik valik tehti kahe pakkuja, Tarmeko ja Tasku vahel. Haimi sõnul olid pakkumised hinna poolest väga tasavägised.

„Lõpuks said valiku tegemisel otsustavaks Tasku logistiliselt mugavam asukoht kesklinnas, IT ühenduste töökindlus ning suurem kasulik kontoripind,“ selgitas Haimi.

Kohtute raamatupidamiskeskuse ülesandeks on tegeleda riigi nõuete täitmisele saatmise ja arvestuse korraldamisega. Samuti pakub keskus raamatupidamisteenust I ja II astme kohtutele ning vanglatele, mille bilansimaht on kokku umbes 1,5 miljardit krooni.

„Me arvestame igakuuselt palka ca 2800-le kohtu- ja vanglatöötajale, saadame kohtutäituritele täitemenetluse läbiviimiseks igal aastal enam kui 16 000 võlateadet. Meile laekub aastas ligi 80 miljonit krooni tasutud väärteotrahve ja rahalisi karistusi ning 130 miljonit krooni riigilõivutulusid,“ lisas Haimi.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt