9. september 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Ansip: Reformis ei toeta keegi pensioniea tõstmist 67 eluaastani

Mina pole kohanud Reformierakonnas kedagi, kes toetab pensioniea tõtmist 67 eluaastani, ütles täna peaminister Andrus Ansip.

"Ma ei usu, et Reformis on selline inimene," lisas ta valitsuse pressikonverentsil tööandjate keskliidu manifesti teemat käsitledes.

Samuti pole peaminister enda sõnul kohanud inimest, kes arvaks, et Eesti avamine võõrtööjõu lihttöölistele oleks mõistlik. "Jah, olen lugenud, et võiks 100 000 töölist tuua. Aga sõbrad, meil on 70 000 registreeritud töötut, ma arvan, et selline ettepanek on täiesti kohatu. Ka tööjõupuuduseta peaksin seda kohatuks ega soovi sel teemal väidelda," rääkis Ansip.

Ta viitas teiste riikide kogemustele. "Näen, mis probleemid on liigliberaalsest immigratsioonipoliitikast Lääne-Euroopas ja põhjanaabrite juures. Meil oleks täiesti rumal korrata samu vigu, mida teised on teinud," märkis Ansip valitsuse pressikonverentsil.

Samuti kinnitas ta, et ei pea võimalikuks anda tööandjale ühepoolselt õigust töövõtjate palkade vähendamiseks. "Käsitleme seadustes täna neid võrdsete pooltena ja siis järsku tuleb üks idee, mis hüljati Euroopas 19. sajandi poole peal, meie manifesti. Kas me peaksime tõesti selle idee üle arutlema," küsis Ansip.

Peaminister tunnistas, et manifestis on ka mõistlikke seisukohti. "Aga ma ei pea maksustabiilsuse või eelarve tasakaalunõuet või e-teenuste rakendamist tööandjate ideeks. Väga paljud seal kajastatud mõistlikud seisukohad on Reformierakonna ideed erakonna programmist ja asutamisest," väitis ta.

"Foon, mis tekib neile kohatutele ideedele, loob õhustiku, kus minu meelest seda manifesti arutelu keskmesse võtta ei saa," lisas Ansip.

Peaministri kinnitusel ei pea ta end [manifesti samuti kritiseerinud] ametiühingute eriliseks liitlaseks või tööandja vaenlaseks. "See manfiest sellisel kujul on kohatu ja lõhub sidusust ühiskonnas. Oleme kärpinud riigisektoris, tõstnud makse, viinud läbi reforme, tõstnud pensioniiga. Oleme teinud seda suhteliselt suure mõistmisega. Rahva mõistmiseta oleksid sellised muutused võimatud olnud. Praegu aga lihtsalt keegi vilistab rahvale ja nende tunnetele ning tuleb lagedale täiesti lagedate ideedega," märkis Ansip.

Autor: Lemmi Kann, Indrek Kald

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700