Lemmi Kann • 16. august 2010
Jaga lugu:

Erikord käibemaksu tasumisel

Küsimus: Sain arve kasutatud rehvide kohta firmalt, mis on KM-kohuslane. Arvel oli viide KMS § 41 ja KM summa oli 0 krooni. Ise müüme kasutatud kaubaaluseid, mida ostame eraisikuilt, aga erikorda kasutatada maksuamet ei lubanud - milles asi?

Vastus: Kasutatud kauba erikorda saab rakendada kasutuses olnud vallasasjadele, mis on kasutatavad olemasoleval kujul või pärast parandamist (KMS § 41 lg 2). Seega ei piira seadus rehvide müügil erikorra rakendamist.

Erikorra rakendamisel on oluline jälgida, et kaup peab olema soetatud edasimüügiks ja seda ei võeta enne edasimüüki maksukohustuslase enda ettevõtluses kasutusele.Kahjuks ei ole kirjas piisavalt selgitatud ettevõtte spetsiifikat ega maksuhalduri eitava vastuse põhjendusi, seetõttu on keeruline anda hinnangut sellele, miks maksuhaldur ei nõustunud erikorra rakendamisega.Vastas KPMG Baltics AS

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee