Lemmi Kann • 4. august 2010
Jaga lugu:

Raamatupidajate lemmikud juulis: TOP 10

Vaata, millised raamatupidaja.ee lood pakkusid selle aasta kuumal juulikuul kõige enam lugejatele huvi.

1.  Mitu päeva peab korraga puhkama?

Advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN selgitas, kuidas võib töölepingu seaduse järgi puhkust osadeks jagada.

2.  Millisest ärist saab Eestis järgmine kullaauk?

Juhtimiskonsultant Mait Raava ennustas, et Eesti seisukohast huvitavateks uuenevateks sektoriks võiksid olla mahetoodetega seonduv ning taastusraviäri.

3.  Müügimaksu saab tagasi nõuda

Advokaadibüroo SORAINEN advokaadid Kaido Loor ja Paul Künnap kirjutavad blogiartiklis, et kuigi nad on veendunud, et Tallinna linn satub müügimaksu kogudes vastuollu põhiseaduse, Euroopa Nõukogu aktsiisidirektiivi ning Euroopa Nõukogu käibemaksu käsitleva direktiiviga, soovitavad nad maksu rangete sanktsioonide ohu tõttu ära maksta. See ei välista aga ebaseaduslikult nõutud maksu tagastamise taotlemist.

4.  Ligi: hinnatõus euroga tuleb, aga mitte euro tõttu

Rahandusminister Jürgen Ligi kinnitas, et kui hinnatõus euro saabumisel tuleb, pole selles süüdi mitte euroraha, vaid see, et ettevõtjad on oma tagavarad ära kasutanud ja teisalt tuleb arvestada ka rahvusvahelise hinnasurvega.

5.  Võlanõudja: võlgnikku tuleb täna sulepadjal kanda

Kui võlglane on kelm, tasub võlgade sissenõudja Lauri Vitsuti sõnul politseile või prokuratuurile kuriteoteade esitada. Samas tuleb ka arvestada, et ega võlakelmust uurima ei hakata ja asi kas aegub või jookseb lihtsalt kinni.

6.  Blogija võib teenida üle 100 000 krooni kuus

Businessweek'i andmetel võivad Twitter, Facebook, Orkut, Youtube, blogimine ja muud keskkonnad oskajale sadu tuhandeid kroone palgana sisse tuua.

7.  Pankrotimenetlus algas – kuidas käitub arukas võlausaldaja?

Advokaat Liina-Maarja Uuemõis kirjutab advokaadibüroo Tamme & Otsmanni õigusblogis, kuidas võlausaldaja pankrotimenetluses toimima peaks, et viletsast olukorrast parima võimaliku tulemusega väljuda.

8.  Osad firmad tõid euro hinnasildile vale kursiga

Tarbjakaitse teatas 8. juulil, et hindade kohustusliku kahes vääringus avaldamise esimesel nädalal ei täitnud pooled ettevõtjad nõudeid ning osad firmadest näitasid hinda vale kursiga.

9.  Kuidas korraldada tööd kuumaga?

See mure vaevas tavatult kuumal juulikuul paljusid ning järjest enam inimesi pöördus Tööinspektsiooni poole küsimusega, kuidas tagada töökohal sellised tingimused, et pea värske püsiks ja oleks võimalik produktiivselt tööd teha.

10.  .ee domeeni registreerimise tasu erineb firmati kordades

Juuni lõpus selgus, et registripidajad, kelle vahendusel saab .ee domeene registreerida, pakuvad standardset teenust kordades erinevate hindadega.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt