Autor: Lemmi Kann • 2. august 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

MTA selgitab: finantsvaralt saadud tulu maksustamine

Maksu-ja tolliamet vastas raamatupidaja.ee palvel lugejate küsimustele finantsvaralt saadud tulu maksustamise muudatuste kohta alates 2011. aastast.

Küsimus: Kas finantsvaralt teenitud dividendid, millelt on juba väljamaksja poolt tasutud tulumaks, lähevad samuti tulumaksu alla?

Vastus: Ei lähe. Dividendide maksustamist reguleerib tulumaksuseaduse § 18, sama paragrahvi lõike 2 kohaselt on dividend väljamakse, mida tehakse juriidilise isiku pädeva organi otsuse alusel puhaskasumist või eelmiste majandusaastate jaotamata kasumist ning mille aluseks on dividendi saaja osalus juriidilises isikus (aktsiate või osade omamine, täis- või usaldusühingu osanikuks või tulundusühistu liikmeks olemine või muud osaluse vormid vastavalt äriühingu asukohamaa seadustele).

Küsimus: Kas ka tähtajalise hoiuse intressid maksustatakse?

Vastus: Maksuvabad on sellised hoiuseintressid, mis on saadud lepinguriigi residendist krediidiasutuse või krediidiasutuse lepinguriigis asuva püsiva tegevuskoha kaudu või arvel. Samasugused tingimused kehtivad ka tähtajalise hoiuse inrtresside maksustamise kohta. Maksuvabastus ei laiene aga hoiuse intressile, mis sõltuvad väärtpaberi, hoiuse, valuuta, muu instrumendi või selle alusvara väärtusest või muutusest.

Vastas MTA maksude osakond

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700