Rivo Sarapik • 7. juuli 2010
Jaga lugu:

KOVi firmade juhid tegid tehinguid iseendaga

Riigikontrolli auditist selgub, et enam kui pooltes kontrollitud omavalitsustele kuulunud auditeeritud firmadest tegid firmade juhid seadust rikkudes tehinguid iseendaga või oma firmaga.

Kohalike omavalitsuste ettevõtteist kümnes (17st) esines ühingu ja selle juhtorgani liikme või sellega seotud teiste juriidiliste isikute vahelisi tehinguid - enamasti oli tehingupartneriks juhtorgani liikmega seotud teine ühing ning tehingu objektiks näiteks vara rent või müük, turundus- või reklaamiteenus, heakorrateenus vms.

Juhatuse liige oli ühingut esindades teinud vahetult iseendaga tehingu ühes auditeeritud ühingus (OÜ Helme Teenus, energiatootja Valgamaal), ning kuna selliseks tehinguks ei olnud nõukogu nõusolekut, rikuti sellega Äriseadustikku. Ettevõtte juhatus koosneb ühest liikmest, Vello Eirandist.

Korruptsioonivastast seadust rikuti ning tehti huvide konfliktiga tehinguid kolmes ühingus. Lisaks nimetatud OÜ-le Helme Teenus veel SAs Kiili Varahaldus ning Padise Grupp OÜs.

Nimetatutest esimeses on juhatuse liige sõlminud ühingut esindades ühingu vara kasutamiseks iseendaga rendilepingu, ülejäänutes on juhatuse liige aktsepteerinud oma allkirjaga arveid, mis esitatud või saadud seoses tehingutega juhatuse liikme teise ühinguga.

Kahes esimeses ühingus on selliste tehingute väärtus jäänud auditeeritud perioodil alla 2000 krooni, kuid Padise Grupp OÜs on juhatuse liige ostnud iseendaga seotud firmadelt või müünud neile kaupu samal perioodil kokku ca 94 000 krooni väärtuses.

Ehitusfirma Padise Grupp teenis mullu 2,2 mln kroonise käibe juures 360 000 krooni kahjumit. Ettevõtte kolmeliikmelisse juhatusse kuuluvad Enno Kiviorg, Rein Kiviorg ja Kaidi Meremaa. Firma juhil Rein Kiviorgil on osalus toidukaubandusega tegelevas OÜs Kiviorg ning mööblitootjas Otiüraks OÜ.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt