Jaga lugu:

PwC on Baltimaade parim siirdehindade nõustaja 2010

Mainekas rahvusvaheline maksuajakiri International Tax Review nimetas PricewaterhouseCoopers’i aasta 2010 parimaks siirdehindade maksunõustajaks Baltikumis. PwC tunnistati ka üle-Euroopalises võrdluses parimaks siirdehindade nõustajaks

Konkursil osalenud PwC maksuspetsialistide meeskonna Eesti poolse juhi Hannes Lentsiuse sõnul on tunnustus silmapaistev kolmel põhjusel: esiteks on konkursi läbiviija omas valdkonnas rahvusvaheliselt tunnustatud ja pikaajalise traditsiooniga maksuajakiri, teiseks oli konkurss sisuline ja põhjalik, kus esitatud kandidaate vaagis mainekas spetsialistide žürii, hinnates nii maksunõustamise projektide suurust ja  keerukust, kui ka maksunõustajate  erialaseid teadmisi ja kogemusi, ning kolmandaks olid osalejate seas pea kõik Eesti, Läti ja Leedu juhtivad maksukonsultatsioonifirmad.

"Siirdehindadest on kujunemas üha olulisem teema Eesti ettevõtete jaoks, sest kontsernisiseste tehingute vastavus turuhindadele on olnud viimasel ajal maksuametnike teravdatud tähelepanu all ning siirdehindadega seotud revisjonide arv on aasta jooksul märgatavalt kasvanud," märkis Lentsius.

Kes on kes

* PricewaterhouseCoopers on maailma suurim avalikule ja erasektorile professionaalseid ärinõustamisteenuseid pakkuv organisatsioon, mis tegutseb 151 riigis ning kasutab rohkem kui 163 000 inimese teadmisi ja oskusi.

* Eesti PricewaterhouseCoopers’is töötab ligi 100 oma ala professionaali.

* International Tax Review on aastast 1990 ilmuv mainekas rahvusvahelise maksunduse strateegiale spetsialiseerunud ajakiri, mis on viimasel 6 aastal läbi viinud sisulisel analüüsil põhinevat ja erialaspetsialistide seas tunnustatud konkurssi riikide ja regioonide parimate maksunõustajate valimiseks.

Tasub teada

Transfer pricing e siirdehindade maksustamine põhineb turuväärtuse põhimõttel, mille kohaselt peaks maksumaksja teostama temaga seotud isikutega tehinguid turuhinnas,  vastasel juhul kuulub turuhinna ja tehinguhinna vahe (varjatud kasumieraldis) maksustamisele tulumaksuga.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee