Autor: Lemmi Kann • 27. mai 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

D.A.S.  neljakordistas oma kindlustusportfelli

Euroopa suurim õigusabikulude kindlustusselts D.A.S. kasvatas tänavu 1. kvartalis oma kindlustusportfelli Eestis üle 4 korra 5,44 miljoni kroonini, seltsi varad ulatusid 44 miljoni kroonini.

D.A.S. Õigusabikulude Kindlustus kogus tänavu kolme kuuga kindlustusmakseid 1,35 miljonit krooni, mis on 210% rohkem kui aasta varem. Kui 2009. aasta 1. kvartalis oli ettevõtte kindlustusportfell ligi 1,34 miljonit krooni, siis tänavu märtsi lõpuks oli portfelli maht kasvanud üle 4 korra 5,44 miljoni kroonini.

Kahjude hüvitamiseks kulus kolme kuuga ühtekokku ligi 0,7 miljonit krooni. Seltsile esitati 1. kvartalis 49 kahjunõuet, lahendamisel olevate juhtumite arv ulatus märtsi lõpus 59-ni ning kliente nõustati õigusalastes küsimustes rohkem kui 150 korral.

D.A.S. Õigusabikulude Kindlustuse ASi juhatuse liikme Maiko Kalveti sõnul on kahjujuhtumite struktuur viimasel ajal veidi muutunud.

„Varasemast vähem vajavad kliendid abi töövaidluste lahendamisel, olgu kahjujuhtumi põhjuseks siis töösuhte ebaseaduslik lõpetamine, koondamishüvitise maksmisest keeldumine või teised tööõiguse küsimused,“ ütles Kalvet.Kasvanud on tema sõnul liiklustrahvide vaidlustamine nii Eestis kui ka välismaal. Samuti on lisandunud võlaõigusalaseid vaidlusi, näiteks on klientidel tekkinud erimeelsusi kindlustusseltsidega kahjuhüvitise suuruse osas. Kalvet märkis, et klientide seas on endiselt kõige populaarsemad tervele perele õiguslike vaidluste eest kaitset pakkuvad kindlustuspaketid.

Mis on mis 

* 1928. aastal asutatud D.A.S. on Euroopa suurim õigusabi kindlustaja, mis tegutseb 16 Euroopa riigis.

* Eestis 2006. aasta novembris tegevust alustanud D.A.S. Õigusabikulude Kindlustuse AS pakub erinevate õigusabikulude kindlustamist, juriidilist nõustamist ja õiguslike huvide kaitsmist nii era- kui äriklientidele Eestis ja välismaal.* D.A.S. hüvitab klientidele advokaatide, tunnistajate ja ekspertide tasud, riigilõivud, kohtuotsuse järgi väljamõistetud vastaspoole kohtukulu, reisikulu välismaistes kohtutes toimuvatele istungitele ja täitekulu ning tasub vajadusel kliendi eest ka kautsjoni. Eestis algavad õigusabikulude kindlustuse hinnad 42 kroonist kuus.

* Õigusabikulude kindlustusele spetsialiseerunud kindlustusgrupp D.A.S. kuulub ERGO Kindlustusgruppi, mis on Saksamaal üks suuremaid ning kuhu kuuluvad näiteks ka Eestis tegutsevad ERGO Kindlustuse AS, ERGO Elukindlustuse AS ja ERGO Funds AS.

* Kindlustusgrupi ERGO põhiaktsionär on maailma suurim edasikindlustuskontsern Munich Re. D.A.S. grupil on Euroopas enam kui 10 miljonit klienti, keda ettevõte aitab aastas keskmiselt 800 000 kahjujuhtumi lahendamisel. 

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700