Autor: Lemmi Kann • 21. mai 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Ettevõtted asutasid Teenusmajanduse Koja

Kakskümmend kolm oma valdkonna juhtivat ettevõtet asutasid uue ettevõtlusorganisatsioonina Teenusmajanduse Koja, mille eesmärgiks on tõsta Eesti kõrget lisaväärtust pakkuva teenusmajanduse konkurentsivõimet.

Teenusmajanduse Koja juhatus valis organisatsiooni esimeseks juhatuse esimeheks Kaido Kaljulaidi ning aseesimeheks Ville Jehe.

Teenusmajanduse Koja juhatuse esimehe Kaido Kaljulaidi sõnul on koja asutamise peamiseks eesmärgiks koondada valdkonna aktiivseid ettevõtteid ning seeläbi anda oma panus Eesti teenusmajanduse arengusse ja rahvusvahelise konkurentsivõime tõstmisse.

„Koda soovib teha igakülgset koostööd kõigi teiste ettevõtlusorganisatsioonide ja erinevate poliitiliste jõududega, et tagada Eesti atraktiivsus ja avatus tarkade töökohtade loomisele ning väärtustada teenusvaldkonna ettevõtlust,“ ütles Kaljulaid.

Koja tegevjuht Kristi Tiivase sõnul on organisatsioon avatud uute liikmete kaasamisele. „Tegemist on suuresti paar aastat tagasi Tark Eesti nimelisest noori ettevõtjaid koondanud liikumisest edasi arenenud organisatsiooniga, mis kasvab eeldatavalt veel selle aasta sees enam kui sajaliikmeliseks. Näeme uue Koja liikmetena kõiki teadmistepõhiseid ettevõtteid, kes tunnetavad vajadust sektori huve kaitsta ja keskkonda positiivselt mõjutada,“ ütles Tiivas.

Teenusmajanduse Kojaga saavad liituda kõik vastava ala juriidilised isikud, kelle liitumise juhatus heaks kiidab. Samuti on organisatsioonil toetajaliikme staatus, kelle seas Koda näeb eelkõige avalik-õiguslikke institutsioone. Esimese toetajaliikmena liitus teater NO99.

Koja põhikirjalisteks eesmärkideks on:

   - ühendada isikud, kes loovad lisaväärtust läbi targa ja haritud tööjõu ning kes on huvitatud, et Eesti teenusmajandus oleks rahvusvaheline;  - teenusmajanduse osatähtsuse tõstmine ühiskonnas;  - majandus- ja õiguskeskkonna parandamine, et tõsta Eesti kõrget lisandväärtust pakkuva teenusmajanduse konkurentsivõimet;  - inimestesse investeerimise väärtustamine;  - oma liikmeskonna huvide esindamine ja kaitse.

Teenusmajanduse Koja asutajaliikmed:

NASDAQ OMX Tallinn AS,AS Avaron Asset Management,Advokaadibüroo Sorainen,AS Helmes,Fontes PMP OÜ,Tank Grupi AS,Trigon Capital,KIT Finance Europe,Keha3 OÜ,Eften Capital AS, Ernst & Young Eesti,SE Sampo Life Insurance Baltic,Advokaadibüroo Glikman & Partnerid,Raidla Leijns & Norcous Advokaadibüroo,Allianss Arhitektid OÜ,AS Corpore,PricewaterhouseCoopers,Creative Union,Skype Technologies OÜ,Advokaadibüroo Eversheds Ots & Co,Niine Nahakliinik OÜ,Deloitte Advisory ja Evli Securites.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700