Lemmi Kann • 13. mai 2010
Jaga lugu:

KUIDAS valida majandustarkvara?

Tänapäevase konkurentsivõimelise ja jätkusuutliku masstootmise üks eeldusi on, et tootmist ei planeeri inimene, vaid arvutiprogramm, sest inimeste n-ö kivisse raiutud tõde ei pruugi tootmise edukuse seisukohalt olla efektiivne.

Et mõnda protsessi parandada, on esmalt tarvis selgeks teha asjade seis, vastasel juhul võib parandamine või tõhustamine jäädagi pelgaks sõnakõlksuks ja tühipaljaks sahmerdamiseks, mis kasu asemel toob pigem kahju.

Kui tootlikkuse tase mõõdetud, tuleb hinnata kriitiliselt ettevõtte ja tema allüksuste tootlikkust ja selle kasvutempot. Selleks on vajalik fikseerida tootlikkuse taseme ja kasvu hindamise meetodid ning näitajad. Seda pole aga mõtet teha hinnangulisi või subjektiivseid andmeid aluseks võttes põlve otsas ja paberil arvutades, sest IT-firmad tulevad igal aastal välja senistest üha täiuslikumate arvutiprogrammidega, mis pärast ettevõtte arvutivõrku installeerimist ja vajalike parameetrite etteandmist asuvad ise rehkendama firma ressursside tootlikkust ja annavad häiret, kui mõnes tootmislõigus tuleb ilmsiks pudelikaelu.

Õigesti valitud majandustarkvara tagab parema andmete kvaliteedi, muudab äriprotsessi efektiivsemaks, tagab parema rahavoogude juhtimise ja toetab ettevõtte kasvu.

Soovitusi jagavad IT-spetsialistid.

Edasi saate artiklit lugeda SIIT. Selleks vajaliku päevapileti saate osta SIIT. 

 

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt