5. mai 2010
Jaga lugu:

Liisingliit jäi autode liisingulepingutega rahule

Eesti liisingühingute liit on liisinglepinguid uurinud ja jõudnud järeldusele, et tüüplepinguid kehtestada pole vaja, vastas liidu tegevdirektor Reet Hääl Äripäeva kommentaaripalvele.

"Iga liisingühing kujundab enda lepingulised vormid ja kliendisuhted ise, lähtuvalt kehtivast seadusandlusest ja heast tavast," ütles Hääl.

Liisingufirmad pakuvad erinevaid liisingulepingu vorme, mis vastavad kõik Eesti õigusruumis kehtivale regulatsioonile, selgitas ta. Rahvusvaheliselt reguleerib liisinglepingute finantsarvestuslikke põhiprintsiipe raamatupidamise rahvusvaheline standard IAS (IFRS) juhend nr 17. See juhend ei puuduta Hääle sõnul aga eratarbijad ja nendega sõlmitavaid lepingulisi suhteid.

Hääl ei soovinud kommenteerida advokaat Pirkka-Marja Põldvere kirjeldatud probleemi Nordea sõidukite kasutusrendilepingu ja sellest tulenevate võimalike kohustustega.

"Ma ei pea vajalikuks kommenteerida süüdistust, kus advokaat konstrueerib probleemartikli väidetavast eksitamisest üles fraasile "On teada, et enamasti ei loe liisinguvõtjad üldtingimusi läbi"," põhjendas Hääl.

Autor: Lemmi Kann, Anne Oja

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt