Lemmi Kann • 13. jaanuar 2010
Jaga lugu:

ÄP Käsiraamatute foorum: eraisikult ostetav kaup ja selle müük

Küsimus: Eraisik Lätist pakub minu firmale kaupa, kuid sularaha eest ja ilma saatelehtedeta. Kuidas teha nii, et seda kaupa saaks müüa Eestis ametlikult (KM-ga)?

Vastus: Käibemaksukohuslasena registreerimata eraisikult soetatud kauba võõrandamisel Eestis on Eesti äriühingust maksumaksja kohustatud maksustama tehingu käibemaksuga.

Kui kaup liigub ilma saatelehtedeta, on maksustamise seisukohast oluline, et ostja suudab tõendada kauba soetamist (nt vastuvõtmise-üleandmise akti, lepingu vm dokumendiga).Kui ei suudeta tõendada, et kaupu on reaalselt soetatud, on risk, et maksuhaldur loeb kulutuse ettevõtlusega mitteseotuks ning nõuab tulumaksu tasumist.Tulumaksuseaduse kohaselt  loetakse ettevõtlusega mitteseotud kuluks väljamaksed, mille kohta maksumaksjal puudub raamatupidamist reguleerivates õigusaktides nõuetele vastav algdokument.Kui kauba müüja on eraisik (saame aru, et müüja ei ole füüsilisest isikust ettevõtja) ja tehing toimub sularahas, on soovitatav sõlmida pooltevahel kirjalik dokument, mis  vastab raamatupidamise seaduses algdokumendi nõuetele.Vastas audiitorbüroo KPMG Baltics

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt