Lemmi Kann • 4. november 2009
Jaga lugu:

ÄP Käsiraamatute foorum: töölepingu vormistamine

Küsimus:Kas tööandja peab näitama töölepingus maksude ja maksete määrad või piisab viitest maksuseadusele, et ei peaks iga maksumuudatuse pärast töölepingut muutma?

Vastus: Piisab sellest, kui viidata, milliseid makse makstakse ja kinni peetakse, ilma konkreetseid protsente välja toomata. Viidata tuleb dokumendile, millega on ettevõttes kehtestatud töötasu arvestamise süsteem ja kord. Tööleping ja töölepingu kirjalik dokument võivad, aga ei pruugi olla kaks erinevat dokumenti. Tavapärane on, et tööleping kujutabki endast seda nn töölepingu kirjalikku dokumenti. Kokkulepitud töötingimusi võib reeglina muuta vaid kokkuleppel töötajaga (TLS § 12). Erandiks võivad olla üksnes eraldi sisedokumendina kehtestatud üldised töökorralduse reeglid, mida pole mõistlik igas lepingus üle korrata, kuid millest tööandja on kohustatud tööajat kirjalikult teavitama. Selliseid töökorralduse reegleid on tööandjal õigus ühepoolselt kehtestada ja muuta ning neid ei räägita iga töötajaga eraldi läbi ega lepita kokku. Alati tuleb töökorralduse reeglite muutmisest töötajaid kirjalikult ühe kuu jooksul teavitada.

 Küsimus: Kas piisab, kui lepingus viidata firmas kehtivale töötasumäärustikule?

 Vastus:

 Küsimus: Kas tööleping ja töölepingu kirjalik dokument on kaks eri dokumenti?

 Vastus:

 Küsimus: Milliseid töölepingu punkte võib tööandja muuta?

 Vastus:

Küsimustele vastas advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee