• 22.10.09, 11:27
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Majutuskulu piirmäär: kas õiglane, liiga madal või üleliigne?

42% raamatupidaja.ee lugejatel lähevad majutuskulud välislähetuses viibides suuremaks praegu kehtivast maksuvabast 2000 kroonisest piirmäärast.
58% raamatupidaja.ee küsitlusele vastanutest märkis, et saavad hakkama vähema kui 2000 krooniga ööpäevase majutuse eest.
Veidi alla poole lugejate majutuskulud maksuvabasse tsooni aga ei mahtunud.
2000 – 3000 krooni kulub majutuskuludele 25%-l vastanutest.
8% küsitlusel osalenutest kulub välismaal lähetuses olles ööpäevas majutusele 3000 – 4000 krooni ning suuremaks kui 4000 nimetab oma kulusid 9% vastanutest.
Raamatupidaja.ee küsimusele „Kui suur on välislähetuses viibides Sinu keskmine ööpäevane majutuskulu?” oli täna kella 10.30-ks vastanud 137 lugejat.
Mitmed maksunõustajad ja audiitorid on 2000 kroonist piirmäära nimetanud liiga madalaks, kuna praktika näitab, et välisriikides on selle summa sisse mahtumine keeruline.
Maksumaksjate liit on aga seisukohal, et lähetuses kantavate majutuskulude hüvitamise piirmäär tuleb hoopis kaotada.
Eesti siseselt on ööpäevane majutuskulu piirmäär 1200 krooni.
Mida arvad Sina?
Kirjuta oma kommentaar!

Seotud lood

Uudised
  • 22.10.09, 14:24
Maksumaksjate liit: majutuskulude hüvitamise piirmäär on nõukogudeaegne igand
Eesti Maksumaksjate Liit on seisukohal, et lähetuses kantavate majutuskulude hüvitamise piirmäär tuleb kaotada kui nõukogudeajast pärinev igand.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele