Autor: Raamatupidaja.ee • 6. juuni 2009
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Kuidas laekusid maksud? Vaata võrdlustabelit!

Võrreldes möödunud aastaga laekus maikuus 15% vähem makse. Viie kuu arvestuses laekus maksutulu 11% vähem kui mullu, selgus andmete kõrvutamisest.

Maksulaekumine (mln kr)
2008
2009
muutus
 
2008 (5 k)
2009 (5 k)
muutus
Füüsilise isiku tulumaks3663999%522-520-200%
Juriidilise isiku tulumaks430233-46%14671090-26%
Sotsiaalmaks25742348-9%1271912076-5%
Käibemaks20221434-29%84537199-15%
Alkoholiaktsiis2122235%9099272%
Tubakaaktsiis182161124%6927498%
Kütuseaktsiis398372-7%1732190810%
Elektriaktsiis3028-6%13316424%
Hasartmängumaks4230-28%212134-37%
Tollimaks4624-49%211140-34%
Kokku6 1395 226-15% 27 08124 014-11%

Loe artikli kommentaare siit

Loe lisaks: Käibemaksu laekus mais oodatust kõvasti vähem

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700