Autor: Raamatupidaja.ee • 24. veebruar 2009
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Jurist selgitab: Õppepuhkus ja töötajate üleviimine

Töötaja tahab minna õppepuhkusele (tasemekoolitus) ja kirjutas avalduse viieks kalendripäevaks (E–R). Tööandja aga tahab, et ta kirjutaks avalduse seitsmeks õppepuhkuse päevaks. Koolist anti tõend, mis kinnitab, et sessioon kestab ühe nädala. Töötaja aga vastab, et laupäev ja pühapäev on niikuinii tema ametlikud puhkepäevad. Kas tööandjal on õigus nõuda, et õppepuhkuse avaldus oleks kirjutatud just seitsmeks kalendripäevaks?

Täis­kas­va­nu­te koo­li­tu­se sea­du­se § 8 lg 3 jär­gi an­tak­se ta­se­me­koo­li­tu­ses osa­le­mi­seks õppe­puh­kust töö­ta­ja soo­vil õppe­ses­sioo­ni­deks. Ses­sioo­ni aja mää­rab koo­li­tu­sasu­tus ja näi­tab sel­le ära oma tea­ti­ses. Õp­pe­puh­ku­se kes­tu­se ar­vu­ta­mi­ne toi­mub puh­ku­se­sea­du­ses sä­tes­ta­tud kor­ras, s.t puh­kust an­tak­se ka­lend­rip­äe­va­des. See­ga on tö­öand­jal õigus nõuda, et ka puh­kep­äe­vad ar­va­taks õppepuh­ku­se hul­ka.

Töötaja üleviimisest loe originiaalartiklist

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700