1. september 2008
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

JURIST SELGITAB: Akadeemiline kraad ja lisatasu

•• Olen kohaliku omavalitsuse töötaja. Sain Tallinna ülikoolist magistrikraadi. Esitasin seda tõendava dokumendi tööandjale ja küsisin, kas nüüd lisandub minu töötasule ka nn magistrikraadi tasu. Vastus oli eitav. On see tõesti nii?

Avaliku teenistuse seaduses § 38 näidatud lisatasu akadeemilise kraadi eest makstakse kohustuslikuna ainult riigiametnikule. Kohaliku omavalitsuse ametnikul või töötajal sellele lisatasule nõudeõigust ei ole.

•• Kas töövõimetuse aeg arvatakse puhkuseõigust andva töö-aasta hulka või jäetakse välja?

Puhkuseseaduse § 4 lg 1 p 1 kohaselt arvatakse ajutise töö-võimetuse aeg tööaasta hulka. Puhkuseõigust andvast tööaastast jäetakse välja ainult lapsehoolduspuhkuse ja töötaja soovil antud palgata puhkuse aeg.

Originaalartikkel

Autor: Helve Toomla

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700