Mida rohkem sa mõtled, seda kasulikum see on!
Väsita oma ajusid, siis paraneb ka mälu. On inimesi, kes saavad turgutust muusikast: veri hakkab kiiremini liikuma, energiavahetus paraneb ja ajutegevus hoogustub. Teised jälle saavad elamusi raamatuid lugedes või kunstimuuseumi külastades. Sinu ajule meeldivad kõik uued kogemused ja väikesed seiklused. Õppimine on alati hea (kasulik) ja inimese võime õppida vältab kogu elu.
Sinu aju tahab tervislikku toitu!
C ja E vitamiinid kaitsevad meie ajusid.Suits ja alkohol nõrgendavad mälu!Sigareti suitsus on üle 4000 erineva mürgise aine. Suitsetamine aeglustab vereringet, mis mõjutab ajude hapnikuvarustust ja see omakorda nõrgendab teovõimet ning mälu.Alkohol mõjub halvavalt kesknärvisüsteemile, eriti ajudele.Liikumine hoiab aju reipana!Liikumine teeb head nii ajudele kui kogu kehale. Tavaline metsaskäik nõuab näiteks tasakaalu, tähelepanu, otsustusvõimet ja mälu. Soovitatav on liikuda iga päev vähemalt 30 min. Füüsiline aktiivsus aitab mälu parandada sootuks paremini kui medikamendid.
Lisaks liikumisele vajab inimene ka piisavalt puhkust. Ainult puhanud närvirakud saavad normaalselt funktsioneerida.
Inimsuhted on tervise alus
Head sõbrad ja suhted kaitsevad tervist. Käia koos sõpradega väljas, teatris, kinos; ela end välja rääkides.Sõbrad mõjutavad meeleolu ja ajudele meeldib, kui meenutatakse toimunut.Kuidas meeles pidada?
• Alusta tööpäeva raskematest töödest!• Keskendu sellele mida teed, ära tegele mitme asja korraga!• Jaga suured tööd osadeks ja keskendu vaid ühele osale korraga!• Ära hädalda, ole rahulik, nii väldid stressi!• Pea meeles ka puhkepause!• Jäta asjad meelde ükshaaval!• Tee märkmeid!Kui mälu jätkuvalt petab, peaks selgitama milles on probleem. Põhjuseks võib olla stress, väsimus, masendus või midagi muud, enamsti on seda põhjust võimalik ravida .Lihtsaid mäluprobleme on kõigil, eriti siis, kui inimene on stressis, väsinud või peab tegelema asjadega, mis rahuldust ei paku. Väsinud peaga loetud tekst ei jää kuidagi meelde, sest mõtted ekslevad ringi. Mitme probleemiga üheaegselt tegelemine võib viia unustamiseni.Hajameelsusest saab jagu, kui keset kiiret hetke peatud korra ning üritad mõtteid koguda tähtsuse järjekorras.Millal peaks muretsema?
Autor: Helle Laan
Seotud lood
Viimaste aastate majandusolukord on olnud keeruline ja muutusterohke. Laomajandustehnikaga tegeleva Agrovaru AS jaoks on hetkel suurimaks väljakutseks käibe hoidmine samal tasemel ning kulude vähendamine müügi- ja tööprotsesside efektiivistamise kaudu. "Kuna klientide nõudlus on vähenenud, peame tegema rohkem tööd, et leida üles need vähesed kliendid," selgitab tegevjuht Jarno Mänd.
Enimloetud
2
Kui paljud Eesti raamatupidajad on kandnud töötaja palga Wise'i, Revoluti, Paysera vm välismaa panga kontole?
4
Maksuametil on õigus hinnata maksuvabastuse kasutamist ka aastaid hiljem.
5
Mängu viimane päev on 20.10
Viimased uudised
Mängu viimane päev on 20.10
Meil on võimalik muuta kas olukorda või oma suhtumist!
Hetkel kuum
Kui paljud Eesti raamatupidajad on kandnud töötaja palga Wise'i, Revoluti, Paysera vm välismaa panga kontole?
Tagasi Raamatupidaja esilehele