- Isikute nimekiri, kelle pärijatel on õigus taotleda EVP-de hüvitamist (.xsl)
Hüvitamist saab taotleda järgmiselt:
1. Kui pärimisõigust pole varasemalt vormistatud, tuleks pärijal koheselt minna notari juurde seda vormistama.
2. Kui notari juures on pärimisõigus vormistatud, tuleb pärimisõiguse tunnistus koos hüvitamisavaldusega esitada rahandusministeeriumile. Viimane aeg rahandusministeeriumile avalduse esitamiseks on seaduse järgi 2. juuli 2008.
Kuna pärimisõiguse vormistamine võib võtta rohkem aega, võtab rahandusministeerium hüvitamisavaldusi vastu ka pärijatelt, kes pole veel selleks ajaks notarilt pärimisõiguse tunnistust kätte saanud. Hüvitise saamiseks tuleb tunnistus sel juhul lisada avaldusele hiljem.
3. Küsimuste korral võib tööpäeviti nõu küsida rahandusministeeriumi telefonilt 611 3437 või AS Andmevara telefonilt 671 5190.
Kuidas taotleda allesolevate EVP-de hüvitamist?
Kui avaldus jäi tähtajaks 2. juuliks 2007 esitamata mõjuvatel põhjustel, võib rahandusministrilt taotleda EVPde hüvitamist kuni 2008. aasta 2. juulini.
Mõjuvaks põhjuseks loetakse eelkõige pärimisõiguse tekkimisega seonduvaid asjaolusid, Eestist eemal viibimist avalduse esitamise tähtaja jooksul, rasket haigust, õnnetusjuhtumit või muid olulisi põhjuseid, mis takistasid avalduse õigeaegset esitamist.
Tähtaja ennistamiseks tuleb EVP omanikul, tema volitatud isikul või pärijal esitada rahandusministeeriumile taotlus ning sellega koos ka avaldus EVP-de hüvitamiseks..
Taotlus esitatakse vabas vormis, avalduse vormi leiab rahandusministeeriumi kodulehelt http://www.fin.ee/evp
Taotlusele tuleks lisada isikut tõendava dokumendi koopia ning tähtaja möödalaskmise mõjuvat põhjust tõendavad dokumendid (näiteks pärimistunnistus, mis on välja antud peale 2.07.2007, tõend välismaal viibimise kohta, arstitõend vms). Kindlasti peab taotluses olema toodud arvelduskonto number, kuhu soovite hüvitise saada.