• 19.12.07, 00:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Palgatulu kasv maksuvabaks

Investeerimiskontode süsteemi rakendamise pikem eesmärk on motiveerida eraisikuid enam säästma, sääste investeerima ning vähem tarbima. Üks võimalus on mõjutada inimeste käitumist maksupoliitika kaudu, soodustades säästmist ja investeerimist, kõrgemalt maksustades tarbimist, eriti ressursimahukate toodete ja teenuste osas.
Eesti majanduse kapitaliseeritus ei ole täna tasakaalus, põhinedes liiga palju otseinvesteeringutel; avalikku raha on majandusse kaasatud liiga vähe. Just väiksemate hoiustajate kaasamine aktiivsete investoritena või ettevõtjatena loob vundamendi majanduse jätkuvaks arenguks.
Loe edasi Äripäev 

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele