Jälle on algamas Raamatupidaja.ee kutsekoolitused, I ja II tase, vastavalt kehtestatud standarditele ja aitavad valmistuda raamatupidaja kutseeksamiteks.
Raamatupidaja I (assistent) annab oma tööga sisendi raamatupidamisarvestusse ja aruandluse koostamisse täites talle antud ülesandeid raamatupidaja juhendamisel. Tavaliselt on raamatupidaja assistendi töö sisuks üks lõik ettevõtte raamatupidamisest. Kutseeksamile pääsemine eeldab kas kutsealase koolituse läbimist või töökogemust raamatupidaja assistendina. Eksami edukas sooritamine eeldab ainult üldisi ja kaunis elementaarseid raamatupidamisalaseid teadmisi.
Raamatupidaja II põhilised tööülesanded on dokumentide kontroll, majandustehingute klassifitseerimine ja registreerimine, finantsaruannete koostamine, eelarvete ettevalmistamine ja dokumenteerimine, inventuuride läbiviimine, maksude arvestamine ja deklareerimine, sisekontrolli süsteemi ülesehitamises osalemine. Eksamil osalemine eeldab vähemalt 2aastast töökogemust. Vajalike teadmiste määratlemisel on võetud aluseks arenenud riikide ja rahvusvaheliste sertifitseerimisorganisatsioonide minimaalsed nõuded raamatupidajale (accountant). Need eeldavad lisaks põhjalikule finants- ja maksuarvestuse (raamatupidamise) tundmisele ja vastava metoodika valdamisele ka arvestataval määral seonduvate valdkondade (kuluarvestus, finantsanalüüs, rahandus, eelarvestamine jmt) tundmist.
Alates 2008. aastast hakatakse kutsete omistamisel hindama teadmiste kõrval ka tegelikke oskusi. Eksamid muutuvad mahukamaks ja aeganõudvamateks.
Koolitus toimub kord nädalas neljapäeva õhtuti alates 13. september – 15. november, kokku 10 korda.
Koolitustoimub kord nädalas teisipäeva õhtuti alates 14. august –6. november, kokku 13 korda.
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.