• 07.06.07, 01:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Üle 10.000 euro väärtuses sularaha tuleb deklareerida tollis

Võitluseks rahapesu ning sellest tuleneva võimaliku terrorismi rahastamisega ja muude kuritegudega, tuleb alates 15. juunist 2007 kõikidel Euroopa Liidu piiri ületavatel reisijatel, kel on kaasas sularaha väärtusega üle 10 000 euro, deklareerida see tollis.
Tegemist on Euroopa Liidu uue määrusega, mis kehtib võrdselt kõikides liikmeriikides, võimaldades nii sarnast lähenemist võitlusele rahapesuga üle Euroopa. Liikmesriigid vahetavad saadud informatsiooni ning seda kasutakse riskianalüüsi teostamisel, tagamaks turvalisus Euroopa Liidus.
Alates 15. juunist peavad kõik Euroopa Liitu sisenevad või sealt väljuvad isikud, kellel on kaasas 10 000 või enam eurot, samas väärtuses muud valuutat või vabalt vahetatavaid varasid näiteks võlakirju, aktsiad, reisitšekke või samalaadseid maksevahendeid, esitama sularahadeklaratsiooni.
Mõnes liikmesriigis kehtivad ühendusesiseste sularahaliikumiste suhtes eraldi kontrolli- ja deklareerimisealased sätted, mida kohaldatakse lisaks Euroopa Liidu eeskirjadele. Täpsem teave ja viited liikmesriikide tolliasutuste veebilehtedele on kättesaadavad Euroopa Komisjoni veebilehel: http://ec.europa.eu/eucashcontrols .
Lisainformatsiooni leiab Maksu- ja Tolliameti veebilehelt www.emta.ee, rubriigist toll, reisijale. Vaata lisaks ka: EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU MÄÄRUS (EÜ) nr 1889/2005 ühendusse sisse toodava või ühendusest välja viidava sularaha kontrollimise kohta, deklaratsiooni vormid eesti ja inglise keeles, sularaha deklareerimise plakat ja voldik.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele