Jaga lugu:

SIC24 Aktsiakasum – finantsinstrumendid ja muud

Standardi IAS 1 (muudetud 1997) “Finantsaruannete esitamine” paragrahv 11 nõuab, et finantsaruandeid tohib nimetada rahvusvaheliste raamatupidamisstandarditega vastavuses olevateks ainult siis, kui nad vastavad kõikide rakendatavate standardite ja Standardite Tõlgendamise Alalise Komisjoni kõikide rakendatavate tõlgenduste kõikidele nõuetele. SIC tõlgendused ei ole ette nähtud rakendamiseks ebaoluliste objektide suhtes.

Viide: IAS 33“Aktsiakasum”.

PROBLEEM

1.

On olemas mitmesuguseid finantsinstrumente ja muidlepinguid, mida aruandev ettevõte võib arveldada kas finantsvara loovutamisevõi aruandva ettevõtte lihtaktsiate üleandmise teel. Mõnel juhul valib arveldusevormi finantsinstrumendi väljastaja ja mõnel juhul finantsinstrumendi omanik.Sellist tüüpi instrumendi näide on aruandva ettevõtte lepinguline kohustus,mida võib arveldada kas raha maksmise või aruandva ettevõtte lihtaktsiateemissiooni teel.

2.

Probleem seisneb selles, kas finantsinstrumendid või muudlepingud, mida võib arveldada finantsvara loovutamise või aruandva ettevõttelihtaktsiate emiteerimise teel kas finantsinstrumendi väljastaja või omanikuvalikul, on standardi IAS 33 kohaselt potentsiaalsed lihtaktsiad.

3.

Käesolev tõlgendus käsitleb lepinguid, mille tingimusteganähakse ette sellised alternatiivse arveldamise võimalused.

KONSENSUS

4.

Kõik finantsinstrumendid või muud lepingud, mis võivadpõhjustada aruandva ettevõtte lihtaktsiate emissiooni finantsinstrumendiomanikule kas finantsinstrumendi väljastaja või omaniku valikul, on ettevõttepotentsiaalsed lihtaktsiad.

 

Konsensuse kuupäev:veebruar 2000.

Jõustumiskuupäev: käesolevtõlgendus jõustub 1. detsembril 2000. Finantsaruannetes standardi IAS 33paragrahvide 47–52 kohaselt esitatavaid võrdlusandmeid tuleks korrigeerida, etvõtta arvesse käesoleva tõlgenduse rakendamise mõju.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt