Autorid: SISUTURUNDUS, Digitaalne Turundus • 1. mai 2024

Palk ja maksud: milliseid praktikaid raamatupidamisel kasutatakse?

Raamatupidamise alused ja palgaarvestuse põhimõtted

Palgaarvestuse tähtsus ettevõttes

Palgaarvestus on üks olulisemaid tegevusi ettevõttes, kuna see mõjutab otseselt nii töötajate rahulolu kui ka ettevõtte finantsseisu. Seetõttu on oluline, et palgaarvestus oleks korraldatud õigesti ja vastaks seaduslikele nõuetele.

Raamatupidaja roll ja vastutus

Raamatupidaja vastutab palgaarvestuse korraldamise eest ettevõttes ning peab tagama, et kõik maksed ja aruanded oleksid täpsed ja õigeaegsed. Raamatupidaja peab tundma palgaarvestuse põhimõtteid ja olema kursis seadusandluse muudatustega.

Töötuskindlustusmakse ja sotsiaalmaksu arvestus

Töötuskindlustusmakse ja sotsiaalmaks on kaks olulist maksu, mida tuleb palgaarvestuses samuti jälgida. Töötuskindlustusmakse määr on 1,6% ja sotsiaalmaksu määr on 33%. Need maksud tuleb arvutada töötaja palga alusel ning tasuda vastavalt seadusandlusele.

Sotsiaalmaksu arvestusel tuleb arvestada ka töötaja tulumaksu. Töötaja tulumaksu määr sõltub tema sissetulekust ning seda arvutatakse vastavalt tulumaksuseadusele.

Maksud ja maksuvaba tulu arvestamine

Tulumaksu kohaldamine ja protsendimäärad

Tulumaks on üks olulisemaid makse, mida ettevõtted peavad arvestama. Tulumaksu määr on 20% ja see kohaldatakse töötaja brutopalgalt. Tööandja peab tulumaksu kinni pidama ja seejärel maksma selle Maksu- ja Tolliametile. Tulumaksu kohaldamine on oluline, kuna see mõjutab töötaja netopalka.

Tööandja peab arvestama tulumaksu ka erisoodustustelt ja muudelt tasudelt. Erisoodustuste maksustamiseks on erinevad reeglid ja piirmäärad, mida tuleb järgida. Näiteks on erisoodustuste maksuvaba piirmäär 100 eurot kuus, kuid see ei kehti kõigi erisoodustuste puhul. Seetõttu on oluline teada erisoodustuste maksustamise reegleid ja piirmäärasid.

Maksuvaba tulu arvestamise praktikad

Maksuvaba tulu on summa, mille töötaja võib teenida ilma tulumaksu maksmata. Maksuvaba tulu suurus sõltub töötaja aastatulust ja üldine maksuvaba tulu väheneb aastatulu kasvades. Maksuvaba tulu arvestamisel tuleb arvesse võtta ka töötaja teisi sissetulekuid, nagu näiteks erisoodustused ja muud tasud.

Maksuvaba tulu arvestamine võib olla keeruline ja seetõttu on oluline teada selle arvutamise reegleid. Tööandja peab tagama, et maksuvaba tulu on õigesti arvestatud ja töötaja ei pea hiljem tulumaksu juurde maksma.

Erisoodustuste ja muude tasude maksustamine

Erisoodustused ja muud tasud on olulised osad töötaja sissetulekust. Erisoodustuste maksustamine on keeruline ja sõltub paljudest teguritest, nagu näiteks erisoodustuse liik ja suurus. Erisoodustuste maksustamise reegleid tuleb järgida hoolikalt, et vältida võimalikke karistusi.

Lisaks erisoodustustele tuleb tööandjal arvestada ka teiste tasude maksustamist, nagu näiteks preemiad ja boonused. Need tasud tuleb lisada töötaja aastatulule ja arvutada vastavalt tulumaksu määradele.

Palgaaruannete ja analüüsi koostamine

Palgaaruannete struktuur ja olulisus

Palgaaruanded on olulised raamatupidamise dokumendid, mis annavad ülevaate ettevõtte töötajatele makstud tasudest ja maksudest. Need aruanded on vajalikud nii sise- kui ka välisauditite jaoks ning aitavad ettevõttel hoida raamatupidamine korras. Palgaaruannete koostamisel tuleb järgida kindlat struktuuri ning tagada andmete täpsus ja õigsus.

Finantsiliste ja mittefinantsiliste hüvitiste analüüs

Palgaaruannete analüüs võimaldab ettevõttel hinnata oma tööjõukulude taset ning teha otsuseid töötajate hüvitiste osas. Finantsiline hüvitiste analüüs hõlmab tööjõukulude kogukulu, mis sisaldab töötajate palgakulu, maksude ja sotsiaalkindlustusmaksete summat. Mittefinantsiline hüvitiste analüüs keskendub töötajatele pakutavatele hüvedele, nagu tervisekindlustus, pensionikava ja muud lisatasud.

Palgaandmete kasutamine äriplaanis ja auditites

Palgaandmed on olulised äriplaanide koostamisel ja ettevõtte finantsseisundi hindamisel. Need andmed võimaldavad ettevõttel hinnata oma tööjõukulusid ning teha otsuseid töötajate palkade ja hüvitiste osas. Lisaks on palgaandmed vajalikud välisauditite jaoks, kus neid kasutatakse ettevõtte finantsseisundi hindamiseks ning raamatupidamisprotsesside kontrollimiseks.

E-äriregister

Eesti on üks edukamaid riike e-governance ehk e-juhtimise valdkonnas kogu maailmas. E-äriregister on üks Eesti e-valitsuse teenustest, mis on loodud selleks, et hõlbustada ettevõtete registreerimist ja haldamist. E-äriregister on riigi ametlik portaal, mis sisaldab kõigi Eestis registreeritud juriidiliste isikute andmeid ühes keskkonnas.

E-äriregistrile pääseb ligi kõikjal maailmas, kus on internetiühendus. E-äriregister pakub mitmeid funktsioone, mis hõlbustavad ettevõtete haldamist. Näiteks saab e-äriregistri kaudu registreerida uusi ettevõtteid, muuta ja vaadata ettevõtete andmeid.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700