6. oktoober 2020

Merit Palga arendusjuht: kliendid soovivad tarkvaralt kiirust ja lihtsust

90% Merit Palga klientidest teevad palgaarvestust pilveversioonis, hinnates oma töös kiirust ja lihtsust. Fookuses on praegu tarkvara automaatse ühenduse loomine andmevahetuseks riigiga ning veelgi detailsemad tööajaarvestuse võimalused, ütleb neli aastat Merit Tarkvara palgaarvestusprogrammi Merit Palk arendusjuhina töötanud Maarja-Liisa Maasik.
Merit Tarkvara palgaarvestusprogrammi Merit Palk arendusjuht Maarja-Liisa Maasik

Arendusjuhi peamisteks tööülesanneteks on Merit Palga arendusplaani koostamine ja elluviimine koos arendustiimiga, kuhu kuuluvad lisaks talle kolm arendajat ning üks klienditoe spetsialist, kes aitab kliente keerulisemate probleemidega, arendust tööde testimisel ning uute funktsionaalsuste väljatöötamisel. Lisaks testib juht kõiki tehtud töid ja annab arendajatele tagasisidet, kui midagi on vaja täiendada või parandada. Samuti suhtleb ta teiste ettevõtetega, kes soovivad Merit Palgaga liidestuda ja koostööd teha, ning riigiasutustega, et mõningaid juriidilisi nüansse palgaarvestuse kohta selgeks rääkida, nõu küsida või tuleviku aruandluse teemadel diskuteerida.

Enne Merit Tarkvara meeskonnaga liitumist töötas Maarja-Liisa maksu- ja tolliametis, kuhu suundus tööle pärast Sisekaitseakadeemia maksunduse ja tolli eriala lõpetamist. „Töötasin esialgu kontrolliosakonna revidendina, kuid õige pea suundusin osakonnasiseselt arendustiimi arendusspetsialistiks, kus tegelesin muuhulgas Aruandlus 3.0 projektis andmete töörühma juhina, millega on ka nüüd kokkupuude olemas ja kus endiste kolleegidega taas ühise laua taha satume. Olen veel ka Sisekaitseakadeemia Vilistlaskogu juhatuse esimees selle asutamisest alates 2014. aastast, kus koos teistega üritame hoida vilistlaste sidet akadeemiaga endiselt värskena ning paremini ühendada erinevate lendude lõpetajaid.”

Meritis töötab Maarja-Liisa 2016. aasta septembrist, kui ta otsustas kolida tagasi kodupaika Lõuna-Eestisse ja otsis töökohta kodu lähistel. Alustades oli tema esimeseks ülesandeks viia kliendid arvutiversioonilt edukalt üle pilveversioonile. Ja nelja aastaga ongi 90% klientidest valinud pilvetarkvaraga töötamise ning on näha, et kasutajad hindavad seda, et saavad töötajatele palgad kiiresti ja lihtsasti arvestatud ning vajalikud andmed ka riigile edastatud. „Näen, et suure sammu saame edasi astuda, kui loome automaatse ühenduse riigile andmete saatmiseks nii maksudeklaratsioonide kui ka statistika näol, et jääks üha vähemaks andmete mitmekordset sisestamist ning failide alla- ja üleslaadimist. See pakub kasutajatele rohkem mugavust ja lihtsust palkade arvestamisel, välja maksmisel ja deklareerimisel,” sõnab ta. „Oleme küll palgaarvestuse tarkvara ja jääme selleks ka edaspidi, aga meilt oodatakse ka laiemaid personalihaldamise ja tööajaarvestamise võimalusi. Neid me ka asume oma kasutajatele järjest pakkuma ning esimesi uusi võimalusi on loota juba õigepea, loodetavasti juba selle aasta lõpus.”

Mis on tema abimehed igapäevatöös, milleta töötegemine pole võimalik? „Kui tehnikaseadmed nagu arvuti, kuvar, klaviatuur, hiir ja kõige olulisem – internetiühendus – välja arvata, siis kindlasti hommikune kohvi, hea muusika ning sõbralikud ja energiast pakatavad kolleegid,” muigab Maarja-Liisa. Lisaks peab ta oluliseks enesetäiendamist erinevate isiksusetüüpide ja meeskonnatöö osas ning kuulab meelsasti inspireerivaid ja õpetlikke podcast’i saateid-sarju.

Elu muudavad kirkamaks hobid – fotograafia ja laskesport

Märtsis alanud eriolukord muutis oluliselt tööd ka Merit Tarkvaras. „Üleöö koju jäämine oli midagi, mis vajas harjumist meil kõigil. Tööelu mõttes ei olnud muutus nii suur, sest arendustiimina suhtlesime ka varem palju videokõnede teel,” sõnab Maarja-Liisa ja lisab, et tema igapäevaelu on muutunud palju üksluisemaks ning peamiseks on kodu-töö-toidupood-kodu marsruut. „Sotsiaalset elu silmast-silma väga paljudega ei ela, peamiselt enda pereliikmetega ning paar väga lähedast sõpra. Kinod, teatrid, kontserdid ja väljas söömised, mis oli üks osa mu igapäevast, ei ole seda kahjuks enam praegu.”

Kuidas rutiini murda? „Üheks mu suureks kireks on juba väga pikalt olnud fotograafia ning olen alati oma tegemisi pildistamas käimistega tasakaalustanud. Ülikooli ajal käisin populaarsete teleseriaalide „Kelgukoerad” ja „Pilvede all” võttetiimis fotograafiks. Olen alati armastanud pildistada inimesi, just portreesid, paare ja peresid, kuid sõprade kutsel olen pildistanud ka eraüritusi ning spordivõistlusi. Paar aastat tagasi avastasin enda jaoks virmaliste pildistamise, kuid kuna neid näeb vaid hilistel õhtutundidel või öösiti, siis väga tihti ei raatsi oma unetunde nädala sees selle jaoks ohverdada ning tuleb imetleda teiste õnnestunud fotosid,” räägib Maasik.

Lisaks fotograafiale kuulub tema DNA-sse ka laskesport, millega ta on seotud 10. eluaastast. „Keskkoolis tegelesin laskespordiga tõsisemalt, jõudes Eesti meistritiitlini ning korduvalt hõbe- ja pronksmedaliteni. Pärast keskkooli lõpetamist 2010. aastal jäi paraku spordiga tegelemine vaikselt pooleli, kuna asusin kõrgkooli õppima ja kolisin Tallinnasse ning igapäevane trenn jäi ära. Nüüd aitan koduklubil Elva Laskespordiklubil korraldada võistusi, teha turundust ja leida häid inimesi, kes oleks valmis noorsportlasi ja tulevikutalente nende jõupingutustes lahkesti toetama. Võistlemistega on olnud nüüdseks viieaastane paus, kuid lasketiirus olles tuleb ikka ja jälle tahtmine tulejoonele võistlejana tagasi asuda. Ja võib-olla juba varsti olengi uuesti sportlasena võistluste tulejoonel, püss käes?”

Maarja-Liisal on ka mõned unistused, mille poole ta püüdleb ja mille täitumist näha sooviks. „Loodan, et lähiaastatel, kui reisimine taas reaalsena tundub, on mul võimalik uuesti minna Norra ning esimest korda ka Islandile, et nende kahe riigi imelist loodust pildile saaksin püüda,” avaldab ta lootust.

Merit Palga võimalused

Merit Palk on eelistatuim palgaprogramm Eestis, millega arvestatakse palka enam kui 105 000 inimesele. Mis on Meriti edu saladus? Ilmselt kõige innovatiivsemad võimalused palgaarvestuse tarkvara turul. Toome teieni 10 populaarsemat küsimust Merit Palga kohta.

Kuidas saan programmiga tööd alustada?

Alustamine on imelihtne!

1. Loo Meriti konto ja logi sisse Merit Palka

2. Impordi TÖR-st mõne klikiga töötajate andmed, mille käigus me loome programmis automaatselt töötajatele isikuandmete kaardid ja lepingud.

3. Seejärel täienda isikuandmete kaarte e-posti ja pangakonto numbriga.

Kui need 3 sammu on tehtud oledki valmis igapäevaseks palgaarvestuseks!

Mida mul on vaja programmi kasutamiseks?

Sul on vaja seadet koos internetiühendusega. Programmi on võimalik kasutada, kus iganes sa ka ei viibiks, kasvõi rannas. Midagi installima ei pea ja versiooniuuendused toimuvad programmis automaatselt. Sa ei pane neid isegi tähele!

Kas ma saan Merit Palka kasutada tasuta?

Jah, Merit Palka saad kasutada tasuta firmades, kus on 1-2 töötajat. Muid piiranguid tasuta versioonile pole, sh. saad kasutada kõiki Pro-litsentsi funktsionaalsusi.

Milliste raamatupidamisporgrammidega Merit Palk kokku sobib?

Pearaamatukande saad koostada ja saata otse Merit Aktivasse või importida teistesse programmidesse, nt Directo, StandardBooks.

Miks on Merit Palk Excelist parem?

Kogu tarkus maksumäärade kohta ja automaatika on programmis olemas. See ongi ju tarkvara ülesanne. Sul pole vaja teada maksuarvestuse nüansse. Palgad ja maksud on alati õiged ning pole vaja käsitsi arvutusi kontrollida.

Kuidas saan kokku hoida aega tasude arvestamisel?

Merit Palgas on Sul võimalik tasusid ja kinnipidamisi failist importida. Eriti mugav lahendus, siis kui Sul on firmad, kus palgaarvestus sõltub graafikutest või tükitööst ning on iga kuu erinev.

Kas Merit Palgas saan lisada puhkuseid ja töökatkestusi?

Otseloomulikult! Puhkuste ja töökatkestuste tasud kanduvad automaatselt tasude arvestusse. Lisaks on nähtav kasutamata puhkusepäevade arv ning on võimalik nende kompenseerimine töölepingu lõpetamisel.

Kas mul on maksudeklaratsiooni TSD võimalik Merit Palgas koostada ja EMTA-sse saata?

Jah.

Milliste programmide vahel on mul võimalik Merit Palgaga andmeid vahetada?

Kuna meil on olemas API liidestus, siis on võimalik ükskõik, millise programmiga Merit Palk ühendada. Hetkel on populaarsemad liidestused: Tööaja- ja personaliarvestuse programmid (nt. Begin ja Wemply), omalt poolt oleme loonud tasuta liidestused Swedbanki ja LHV pangaga maksekorralduste saatmiseks.

Mitmes keeles saan Merit Palka kasutada?

Täna saab Merit Palka kasutada eesti ja inglise keeles, aga peatselt on lisandumas ka vene keel. Lisaks programmikeelele on võimalik igale töötajale lisada personaalne aruannete keel. Nt kui on tööl mitteresidendist töötaja saad talle koostada inglise keelse palgateatise.

.. see on vaid väike osa Merit Palga võimalustest. Kõik võimalused leiate meie kodulehelt: merit.ee.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700