• 28.11.24, 07:00

Julgeolekumaks peidab endas kurikavalaid lõkse, millest on võimalik eemale hoida

Ettevõtete kasumist tüki naksava julgeolekumaksu detailides paistab palju ebavõrdsust ja ebaõiglust, lähemalt vaadates leidub ka olukordi, kus maksu peavad maksma need, kel reaalselt kasumit ei ole.
Vasakul Grant Thornton Balticu maksuvaldkonna juhi Kristjan Järve ja paremal vandeaudiitor ja partner Martin Luik
  • Vasakul Grant Thornton Balticu maksuvaldkonna juhi Kristjan Järve ja paremal vandeaudiitor ja partner Martin Luik Foto: Egert Kamenik
Grant Thornton Balticu maksuvaldkonna juht Kristjan Järve ning vandeaudiitor ja partner Martin Luik selgitasid saates “Kasvukursil” plaanitava seadusega tekkivaid ebaõiglaseid olukordi ning kirjeldasid ka tekkivaid variante, kuidas oma maksukohustust vähendada.
Julgeolekumaks
Riigikogus on läbinud esimese lugemise julgeolekumaksu seaduse eelnõu, mille kohaselt koosneb uus maks kolmest osast: 2 protsenti ettevõtete kasumilt alates 2026. aastast, 2 protsenti käibelt alates 2025. aasta 1. juulist ning 2 protsenti inimeste tuludelt alates 2026. aastast. Eelnõu kohaselt kehtib maks 2028. aasta lõpuni.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele