Autor: Külli Reino, raamatupidaja.ee toimetaja- projektijuht • 14. november 2023

SUUR GALERII: vaata, kes pälvis Arvestusala Edendaja 2023 tiitli raamatupidajate energiapäeval

Raamatupidaja.ee tähistas 10. novembril rahvusvahelist raamatupidajate päeva särtsaka energiapäevaga „Mängleva kergusega uute teadmisteni“. Praktilistele ja põnevatele ettekannetele lisaks saime võimsa annuse loovat energiat, sõime torti ning traditsiooniliselt andsime välja tiitli Arvestusala Edendaja 2023.
Arvestusala Edendaja 2023 kandidaadid
Foto: Raul Mee

Läbi aasta vahendab raamatupidaja.ee arvestusala valdkonnas tegutsevate ja/või seda tugevalt mõjutavate inimeste töiseid saavutusi ja parimaid praktikaid. Koostöös Excellent Business Solutionsiga valisime ajakirja kaanepersoonide seast välja arvestusvaldkonda sel aastal kõige enam mõjutanud professionaali.

Rebimine Arvestusala Edendaja 2023 tiitlile oli äärmiselt tasavägine – raamatupidaja.ee ärijuhi Mare Timiani sõnul jäi I ja II ning III ja IV koha vahele vaid mõni hääl.

III koha sai Tallinna Tehnikaülikooli majandusarvestuse valdkonna lektor Monika Nikitina-Kalamäe ja II koha saavutas konkursil Finora Banki finantsjuht Kristi Hõrrak. Õnnitleme finaliste!

Avalik hääletus päädis uudisega, et sel aastal on Arvestusala Edendaja 2023 tiitli saaja AS Elering juhatuse liige ja finantsjuht Riina Käi.

Soovime õnne Arvestusala Edendajale 2023!

Arvestusala Edendaja 2023 tiitli pälvis aktsiaseltsi Elering juhatuse liige ja finantsjuht Riina Käi
Foto: Raul Mee

Riina persoonilugu saad lugeda SIIT.

Tunnustust väärivad kõik konkursil osalenud kandidaadid, kellest saad lugeda SIIT!

Eriti hea hinna ja positiivse laenguga energiasüsti Raamatupidajate Energiapäevale 2024 saad kindlustada endale SIIN.

Särtsu ja energiasüstide vahele rääkisime ka raamatupidajatele olulistel ja päevakajalistel teemadel:

Maksuralli kogub hoogu, aga milleks tegelikult tuleb nii juhil kui raamatupidajal valmis olla? Hinnatud lektor Marko Saag andis ülevaate sellest, millised muudatused on lähiajal tulemas käibemaksus, tulumaksus, muudes maksudes ning mida plaanitakse maksude osas Euroopas.

– Eesti ühe suurema raamatupidamisettevõtte Grow Finance finantsjuht Ingvar Pruul rääkis oma kogemustest, kuidas hea raporteerimine ja ülevaade andmetest annab tugeva vundamendi rahavoogude juhtimiseks.

– Eelmisel aastal Arvestusala Edendaja tiitli pälvinud lektor ja raamatupidamisbüroo Debit OÜ juht Märt Murd rääkis oma ettekandes, kuidas digitaalne innovatsioon on kujundanud ja kujundab edaspidigi raamatupidaja ametit. Ja kuidas me saame oma teadmisi ja oskusi kasutada, et kohanduda muutuva maailmaga, leides uusi võimalusi ja ületades ees seisvaid väljakutseid.

– Tuntud mälutreener Tauri Tallermaa tõdes, et õppimine tähendab vigade tegemist – kui midagi valesti ei lähe, siis me paremaks ei saagi. Selleks, et õnnestuks, tuleb kõike õpitut uuesti korrata, ümber jutustada, vaielda, küsida, õpetada ning sellega peab kindlasti kaasnema ka tugev emotsioon.

– Eesti Raamatupidajate Kogu juhatuse esimees, raamatupidamisbüroo Robby & Bobby partner Margus Tammeraja rääkis raamatupidamise arenguhüppest ja kitsakohtadest digiteerimises ning riigil töös olevatest arendustest andmepõhises aruandluses.

Praktilisi nõuandeid täitemenetluse kurnavas kadalipus orienteerumiseks jagas Tartu Ülikooli õigusteaduskonna direktor Gaabriel Tavits. Raamatupidaja ei saa töötaja eest kinnipeetava summa suurust vaidlustada, rõhutas ta.

– Mihkel Veskimägi Aktiva Finance Groupist ärgitas oma ettekandes raamatupidajaid mõtlema, kuidas oma töövoos saaks mingid etapid automatiseerida, et protsesse tõhustada ja aega kokku hoida.

Raamatupidajate päeva puhul korraldasime raamatupidaja.ee ja palgauudised.ee teemaveebides toreda mängu teadmiste testimiseks. Mängus osalejate vahel loosisime täna välja kaks 3-kuulist raamatupidaja.ee ja palgauudised.ee tasuta tellimust.

Õnnelikud võitjad on Jana Voore ja Jana Esaulova.

Võitjatega võtame ühendust! Aitäh kõigile osalejatele!

Enne koduteele asumist tõmbasime aga energia lakke täiemahulise naerulihaste treeninguga, mida juhendas Vello Tamm Naeruakadeemiast.

Konverentsipäeva juhtisid ja jagasid positiivsete laengutega rõõmsaid energiasüste Improteatri Ruutu10 ägedad näitlejad Rauno Meronen ja Toivo Värbu.

Päeva püüdis pildile fotograaf Raul Mee.

Vaata galeriist, kes esinesid, kes osalesid ja kui mõnusas energias see kõik laabus:

Osta kõige soodsam pilet Raamatupidajate Energiapäevale 2024 SIIT.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700